Prožijte rostlinné pondělí snadněji díky naší výhře

0
318

Už jste zaznamenali, že i do České republiky přišla kampaň „Rostlinné pondělí“? Připojte se k ní! S výhrou Flora Original, která je teď 100% rostlinná, to bude hračka.

Proč se zapojit do kampaně Rostlinné pondělí?

Co nahradit Čím nahradit
máslo kvalitní 100% rostlinný margarín
sádlo rostlinný olej
paštiky luštěninové pomazánky
maso tofu
mléko rostlinné varianty (např. rýžové, mandlové…)

Věděli jste, že maso se stalo běžnou součástí jídelníčku až v 19. století díky průmyslové revoluci? Přesto byla na začátku 20. století průměrná spotřeba v České republice cca 16 kg na osobu za rok. Nyní je to 80 kg. Díky tomu, že budete jíst více rostlinné stravy, vám v jídelníčku zbyde méně místa na nezdravé potraviny.

Pokud se zapojíte do rostlinných pondělků, začnete více uvažovat o svém jídelníčku. A tím se přiblížíte ke zdravému životnímu stylu.

V případě, že je pro vás rostlinná kuchyně nová, budete mít příležitost k hledání nových receptů a objevování pro vás neznámých chutí a kombinací. Tím nabouráte svůj stereotyp.

V rostlinných olejích převažují nenasycené mastné kyseliny, které by měly v jídelníčku tvořit většinu, protože pomáhají udržovat srdce zdravé.

Rostlinná strava má při stejném objemu nižší kalorickou hodnotu (cca o 10–15 %), dalším benefitem tedy je při stejném množství jídla odlehčenější jídelníček a snížený příjem energie.

Důležité je také zastoupení vlákniny v rostlinném dni. Vláknina není potřebná kvůli tomu, že by tělu dodávala energii. Jejím úkolem je regulovat proces trávení a díky tomu pomáhá předcházet zácpě, hemoroidům nebo karcinomu tlustého střeva a konečníku. Spolu s nižší kalorickou hodnotou navíc pomáhá udržovat hmotnost.

Inspirovat se můžete jak českou kampaní (www.rostlinnepondeli.cz), tak webem člena Beatles Paula McCartneyho www.meatfreemondays.com, který také patří mezi skalní příznivce hnutí.

Flora Original – součást rostlinného jídelníčku

Flora original lores

Flora Original je teď 100% rostlinná a obsahuje ještě více slunečnicového a lněného oleje. Změny ve složení ji přizpůsobují nejnovějším trendům, a to prosazování rostlinné stravy. Díky rostlinným olejům obsahuje Flora Original přirozeně omega 3 a 6 mastné kyseliny. Ty jako součásti vyváženého jídelníčku přispívají k udržení normální hladiny cholesterolu, a tím pomáhají udržovat vaše srdce zdravé.

Více informací a nápověda k soutěži jsou na www.rostlinnepondeli.cz.  Na stránkách najdete také bližší informace o soutěži o zájezd v hodnotě 100 000 Kč.

Pojďte s námi soutěžit

Kam se můžete podívat, pokud se zapojíte do kampaně Rostlinné pondělí a vyhrajete zájezd v hodnotě 100 000 Kč?

A) do Asie

B) do Karibku

C) do Afriky

Správné odpovědi zasílejte na e-mail [email protected] s heslem FLORA. Výherce bude kontaktován e-mailem. Čtyři z vás, kteří splní pravidla soutěže, získají 4 balení Flora Original. Soutěž probíhá od 2. května do 16. května.

Napsat reakci

Please enter your comment!
Please enter your name here