Přijďte na Čokoládový festival. Letos včetně výstavy čokoládových soch

0
553

Návštěvníci letošního Čokoládového festivalu se mohou těšit na velkou atrakci – jedinečnou výstavu čokoládových soch. Zatímco festival potrvá jen tři dny od 18. do 20. října, dvacet čokoládových soch zvířat v životní velikosti bude v pražské Galerii Harfa k vidění až do 28. října.

Chocopalace Lille Bruges Ostende HD 31

Jde vlastně o čokoládovou zoo. Obří sochy z čokolády jsou totiž instalovány v malé džungli včetně typických zvukových efektů. U soch najdete také informační panely, z nichž se dozvíte více informací o jednotlivých vysochaných zvířatech – jako v opravdové zoologické zahradě. Vstupné stojí jen 60 Kč.

Kdo přišel s nápadem vytvořit velkolepé sochy z čokolády?

Byl to ředitel belgické agentury. Řekl si, když jdou udělat sochy z písku nebo ledu, proč by nemohly být z čokolády. Jeho firma se do toho dala a vytvořila na čtyřicet působivých čokoládových soch. K první patřila socha gorily, která váží bezmála půl druhého metráku.

Větší sochy jsou vylévány za pomoci sádrové hmoty, ty menší jsou sochány přímo z bloku čokolády. Ale pozor. Na sochy si nechte zajít chuť, nejsou jedlé. Při jejich výrobě byla použita čokoláda připravená z odpadu čokoládoven. Všechny barvy soch vznikly namícháním bílé, mléčné a hořké čokolády.

Pojďte s námi soutěžit

Do jakého stylu je čokoládová výstava laděna?

a) čokoládové město

b) čokoládová zoo

c) čokoládový podmořský svět

Pro tři z vás máme připravené dvě vstupenky. Správnou odpověď posílejte do 16. října 2019 na [email protected] s heslem ČOKO. Výherce bude kontaktován e-mailem.

Napsat reakci

Please enter your comment!
Please enter your name here