Ještě větší prostor pro bezpočet kuchařských dobrodružství – Nová generace sporáků MORA s šířkou 60 cm

0
22
Foto: MORA

MORA rozšiřuje svoji nabídku zcela nové generace sporáků o novinky v šířce 60 cm s několika typy varných desek a elektrickými multifunkčními troubami, které mají o 30 % větší objem 71 l a 11 funkcí.  Představují kompletní varná centra se zcela mimořádnou výbavou. Dokážou nabídnout vedle pokročilých metod vaření a pečení mimo jiné i pečení s párou, přípravu pizzy, zdravé horkovzdušné smažení bez tuku nebo pečení zmražených jídel bez předehřívání trouby. Navíc patří všechny do energeticky úsporné třídy A.

Moderní varné desky

Mezi novinkami už najdete sporáky s moderními sálavými sklokeramickými deskami. Jsou vybavené výkonnými Hi-Light zónami s plynulou regulací intenzity ohřevu a dvojitými Duo zónami pro úsporné vaření v menších či větších nádobách.

Nechybí ani sporáky s oblíbenými plynovými deskami s bytelnou, stabilní dvojdílnou litinovou mřížkou, po níž můžete nádobí pohodlně posouvat, aniž by se převrhlo.

Ve všech směrech nadstandardní pečení

Nová generace 60cm sporáků přichází s inovovanými multifunkčními elektrickými troubami, které oproti předchozím modelům nabízejí o 30 % větší využitelný objem – konkrétně nadstandardních 71 l, což je řadí ke špičce na trhu. Upečete v nich bez potíží jídlo pro velkou rodinu včetně vícechodového menu najednou bez smíchání vůní a chutí nebo i celou husu. Přitom pečou skutečně rovnoměrné a jsou úsporné.

„Mají patentovaný tvar vnitřního prostoru s klenutým stropem po vzoru tradičních kamenných pecí. Tento osvědčený tvar byl nyní ještě vylepšen, nová je i konstrukce a umístění topných těles, jejichž výkon je nyní ještě zesílen na špičkovou úroveň. Nové je i rozložení ventilačních otvorů. Trouby mají horní a spodní ohřev, kruhové topné těleso s ventilátorem pro horkovzdušné pečení i na více úrovních najednou, grilovací těleso a pečou i při své extra velké kapacitě 71 l naprosto rovnoměrně. Mají nové programy včetně dvou parních, program pro pizzu, zdravé horkovzdušné fritování nebo pečení mražených jídel. Díky nové konstrukci i skvělé izolaci jsou přitom úsporné – řadí se do energetické třídy A,“ vysvětluje Jana Neuszerová, odbornice značky MORA.

Za pozornost stojí i nový, ještě větší průzor ve dvířkách a účinné osvětlení pro dokonalý přehled o pečení, aniž byste museli zbytečně otvírat dvířka a plýtvat energií.

Všechny dobroty, které si dáváte venku i u vás doma

Multifunkční trouby mají plynulé nastavení teploty s přesností na jeden stupeň, a to v naprosto mimořádném rozsahu od 50 do 275 °C. Zvládnete tak vše od rovnoměrného rozmrazování až po přípravu pravé pizzy. I předehřívání patří k nejrychlejším na trhu – k dosažení 200 ˚C stačí méně než 5 minut.

Mají i speciální program pro zdravou alternativu ke klasickému smažení: intenzivní horkovzdušné smažení s minimem tuku nebo úplně bez něj, jako to dovedou horkovzdušné fritézy. Nebo rozpékání či pečení zmražených potravin bez předehřívání trouby. Tuto funkci nabízejí jen sporáky MORA.

Extra pára

Nové sporáky přinášejí i možnost pečení s přidanou párou pro nadýchané pečivo, svěží zeleninu a šťavnatou pečeni. „Stačí do mělkého plechu umístěného na spodní úrovni nalít 2 dcl vody a spustit program Extra pára. Program využívá specifický algoritmus pulzního ohřevu, který napomáhá rovnoměrnému uvolňování páry během pečicího procesu,“ doplňuje Jana Neuszerová.

Komfort

Ke každodenní pohodě přispívá i tlumené zavírání dvířek trouby. Díky speciální mechanice se ovládají pouze jemným tahem bez jakéhokoliv hlučného dorazu. Potěší i speciální teleskopické rošty z bytelného kovu, které velmi snadno vysunete i s pokrmem. Už nikdy se nebudete muset zbytečně naklánět do horké trouby, abyste třeba v závěru pečení posypali pokrm sýrem.

Spoustu práce ušetří program pro hydrolytické čištění vnitřního prostoru ECO Clean i bez použití chemických prostředků. Ve spodní části je praktický úložný prostor – zásuvka pro bohaté příslušenství.

Podle modelu se nové sporáky ovládají pomocí otočných knoflíků s LED panelem, který umožňuje naprogramovat dobu pečení, nebo tradičně jen pomocí knoflíků. Vybrat si můžete mezi provedením z nerezu, v šedé nebo v klasické bílé barvě.

Produktový tip

222
Foto: MORA

Elektrický sporák MORA C8668BX6 s šířkou 60 cm, se sklokeramickou sálavou deskou a XXL multifunkční troubou s přidanou párou spadá do energeticky úsporné třídy „A“. S mnoha funkcemi pro moderní vaření i pečení a s objemem trouby 71 l patří k naprosté špičce na trhu. Odolná sklokeramická deska má čtyři rychlé Hi-Light zóny a jednu dvojitou Duo zónu, ukazatel zbytkového tepla, snadno udržuje a vydrží zátěž až 100 kg. Sporák je vybavený multifunkční troubou s 11 funkcemi a patentovaným klenutým vnitřním prostorem s novou konstrukcí pro naprosto rovnoměrné pečení. Nové je i umístění topných těles se špičkovým výkonem i rozložení ventilačních otvorů. Trouba má úctyhodný teplotní rozsah 50-275 °C, dva parní programy, program pro pizzu, skvělá je i možnost zdravého horkovzdušného fritování s minimem tuku nebo zcela bez tuku. Zcela unikátní je program pro přípravu mražených jídel nebo rozpékání mraženého pečiva bez nutnosti předehřát troubu. Trouba s výkonnými topnými tělesy se předehřeje na 200 ˚C za rekordních méně než 5 minut. Potěší tiché a šetrné zavírání dvířek trouby nebo teleskopický výsuv pro bezpečnou manipulaci s připravovaným jídlem. Ve spodní části sporáku je praktická úložná zásuvka pro příslušenství v podobě roštu, mělkého plechu a XXL pekáče o objemu 8 l. O snadnou údržbu vnitřního prostoru se postará ekologická funkce ECO Clean i bez chemie. Praktický je i digitální časový spínač s hodinami. Sporák stojí 12 990 Kč.

Napsat reakci

Please enter your comment!
Please enter your name here