Esence plodů ráje: rajčatový konfit s česnekem

0
23
Foto: Foto Whirlpool a S vášní pro jídlo

V zimě je to s kvalitou ovoce a zeleniny všelijaké. Nedostatek sluníčka je prostě znát a třeba rajčata ztrácejí chuť snad úplně. Zkuste přírodu přelstít a připravte z nich tento konfit. To se rajčata naloží do oleje a spolu s česnekem a bylinkami pomalu v oleji pečou, takže se jejich chuť zkoncentruje a jsou úplně božská! Použijte je potom třeba na topinku, bruschettu, do těstovin, salátů nebo všude, kam byste si dali třeba sušená rajčata. Pokud vám z nich náhodou zbyde olej, určitě se ho nezbavujte, má krásnou rajčatovou chuť i vůni.

Připravte si tyto suroviny

 • 500g větších cherry rajčat na stonku
 • palici česneku
 • čerstvý rozmarýn
 • sůl
 • 1,5 dl řepkového oleje

A jak na to?

 1. Rajčata omyjte, osušte a rovnoměrně rozložte na dno zapékací mísy.
 2. Přidejte paličku česneku rozkrojenou napůl.
 3. Vše zalijte olejem tak, aby byla rajčata alespoň z části ponořená, přidejte rozmarýn a sůl.
 4. Zapékací misku vložte do trouby.
 5. Nastavte horní a spodní ohřev na 150 °C a nechte asi 1,5 hodiny pozvolna péct.
 6. Hotový konfit nechte vychladnout. Česnek vyloupejte ze slupek a pokud ho zrovna hned nespotřebujete, vložte s celým obsah zapékací misky do uzavíratelné sklenice, kde konfit v lednici vydrží minimálně 10 dní.

Kaya má doma kombinovanou parní troubu Whirlpool W11I OP1 4S2 Hs vestavěnou Wi-Fi, a tak zvládla připravit konfit pomocí telefonu a aplikace 6th SENSE LiveApp z obýváku. Velká trouba s objemem 73 l je vybavená senzorovou technologií 6. SMYSL, která sama hlídá pečení podle zvoleného programu a nastavených parametrů při minimální spotřebě energie. Je vybavena i technologií SteamSense+ pro přípravu jídla pomocí horkého vzduchu s nízkou, střední nebo vysokou intenzitou páry, a navíc umožňuje i vaření ve 100% páře. Trouba s mnoha ručními i speciálními funkcemi a automatickými programy umožňuje péct až na čtyřech úrovních najednou bez smíchání chutí i vůní. O čistotu se postará samočisticí parní systém HydroClean za pomoci kombinace páry, smaltovaného povrchu a speciálního čisticího cyklu, před otisky prstů ochrání speciální povrchová úprava Silver Ice. Příjemné je i tlumené dovírání dvířek trouby. Doporučená cena je 36 990 Kč.

Napsat reakci

Please enter your comment!
Please enter your name here