Jak na oběd z jednoho hrnce? Vyzkoušejte ten pomalý

0
853

Kdo by neměl rád vaření v jednom hrnci? Málo nádobí a spousta volného času. V dobrém hrnci i nejtužší kousky dokonale změknou a vy si budete moci vychutnat opravdovou chuť masa. Pokud chcete ušetřit čas jiným způsobem, a připravovat jídla bez použití tuku, s minimem soli či růžných dochucovadel, zvolte pomalý hrnec.

Spořič energií i času

Mezi hlavní výhody vaření při vysokém tlaku patří zkrácení procesu vaření, a s tím související i úspora energií. Při tomto způsobu přípravy potravin se nemusíte bát ztráty chutě či vůně. Jídlo si zachová maximální chuť všech surovin a vy získáte šťavnatý pokrm plný chuti, vůně a veškerých živin.  Navíc například luštěniny jako jsou fazole, cizrna a další můžete vařit, aniž byste je předtím dlouze namáčeli.

Pomalý hrnec je skvělým pomocníkem především pro ty, kteří nechtějí trávit mnoho času v kuchyni nebo také pro ty, kteří se z práce vrací pozdě a na několikahodinové vaření zkrátka nemají prostor. Ráno ingredience nakrájíte, vložíte do nádoby, nastavíte program a vyrazíte do práce, školy či posilovny.  Během doby, kdy budete vykonávat nejrůznější aktivity, za vás bude doma pracovat váš pomalý hrnec. A po návratu z práce na vás bude čekat vynikající teplé jídlo.

Vaření bez vakuování

Důležité je neplést si pomalé vaření s metodou sous vide. Vypadá to sice podobně, ale ve finále se tyto způsoby vaření liší. U metody sous vide je potřeba vakuovat potraviny a následně je vložit do vodní lázně. V pomalém hrnci probíhá vaření bez vakuování. Pokrm v něm se připravuje mezi 3 až 10 hodinami při teplotě 95 °C. Pomalý hrnec dělá především výborné omáčky, vývary a jídla, která prostě patří do jednoho hrnce a nevyzrálé maso přemění na měkkou delikatesu. I tak zde platí pravidlo, že pokud budete mít maso kvalitnějšího i výsledné jídlo chuťově lepší.

Zdroj: sencor

Napsat reakci

Please enter your comment!
Please enter your name here