Silvestrovské menu: Tipy na bohaté pohoštění v mnoha variacích

0
1257

Už přemýšlíte o letošním Silvestru? Pro mnohé možná zbytečná otázka, jelikož takovou chatu pro tento den či celý víkend nebo týden bylo nezbytné rezervovat hodně předem. I proto už samozřejmě byli tito lidé o posledním dnu v letošním roce uvažovat. Jeho oslava je pro většinu z nás jakousi samozřejmostí a neobejde se nejenom bez tradičního ohňostroje, ale především nejrůznějšího jídla a pití. Zkrátka si všichni chceme poslední den v roce neskutečně užít. Dobroty v klasické či tekuté podobě k tomu jednoznačně patří. Jak by tedy ten správný Silvestr v tomto ohledu měl vypadat? To vám prozradíme v následujících řádcích.  

Vynikající jídlo je nesmírně důležité

Samozřejmě, spousta lidí si vytvoří na Silvestra specifický program, díky kterému se zabaví. Mnozí ovšem spíše uvažují o tom, že by překvapili návštěvu skvělým jídlem. Často přitom volí jakousi klasiku v podobě chlebíčků. Mnohem modernější je slané pohoštění, z něhož si vybere každý. Takový silvestrovská oslava prostě bude příchozí neskutečně bavit. Zobnou si přesně to, co jim chutná, případně budou vybírat podle vzhledu. Vizuálně dokážou některé dobroty neskutečně zaujmout. Navíc samozřejmě budete chtít mít jídlo té nejvyšší kvality. Nikdo nestojí o žlučníkové záchvaty, bolesti břicha a jiné nepříjemnosti, jež se ale mohou přihodit.     

Jaké pohoštění je tradiční?

Tak určitě ony zmiňované chlebíčky. Jinak se ale na stůl dávají obložené mísy, na nichž najdeme nejrůznější sýry. Vynikající jsou ty francouzské, nicméně zapomenout nelze ani na nakládaný hermelín, plísňové sýry a uzené korbáčiky, klasické sýry nebo cokoli dalšího. Mezi hodně oblíbené tipy na Silvestra se řadí také klobásy, salámy a jiné uzeniny. A co teprve taková sušená šunka? Vynikající záležitost.

Zdravý Silvestr? Nic nemožného!

Catering zdrave 2

Že byste na Silvestra servírovali zdravé menu? Jasně. Proč také ne? Nikdo od vás nemusí jít s břichem, které nebude schopen unést. Jistě existují lehká jídla, jichž lze sníst větší množství, ale budete se cítit příjemně. Mezi tradiční zdravé silvestrovské pohoštění se řadí hlavně zeleninové saláty. Vždyť směs nejrůznějších listových salátů, ředkví a třeba rajčat chutná naprosto skvěle. Rajčata lze mimo jiné kombinovat také s bazalkou a mozarellou Stoprocentně si pochutnáte.

Výborné jsou mimo jiné i ovocné saláty, které milují třeba takové děti. Při dnešním výběru není problém volit i variace s exotickým ovocem. Chuťově vás budou neskutečně bavit. A co takové zdravé menu v klasické podobě? Jsou lidé, kteří zelenině dvakrát neholdují. V takovémto případě stačí často vyměnit standardní bílou veku na chlebíčku za celozrnné pečivo. Vynikající je také třeba knäckebrot. Mnohým chutná rýžový chleba. Alternativ je hodně a všechny jsou v podstatě odpovědí na otázku, co servírovat místo chlebíčků.

Alko i nealko v mnoha variacích

K dobrému jídlu patří také skvělé pití. Na Silvestra se ve většině domácností počítá s alkoholickými nápoji. Pozvednou náladu a slavení se může prožít mnohem intenzivněji. Přesto je třeba dodržovat některá základní pravidla. Jaká?

S alkoholem opatrně

Jít spát před půlnocí nebo dělat ostudu před ostatními se asi nikomu nějak zvlášť nechce. A není se čemu divit. Vždyť právě onen přípitek o půlnoci je skvělý a člověk na něj může hodně dlouho vzpomínat. Proto je zapotřebí nemíchat více druhů alkoholu. Pivo s vínem a tvrdým alkoholem tvoří doslova zničující kombinaci. Stejně tak je vhodné zapíjet alkohol vždy sklenkou nealka, optimálně vody.

A co děti, mají si kde hrát?

Obligátní parafráze známé otázky. Pokud si myslíte, že vaše děti půjdou spát velmi brzy, pak jste nejspíše na omylu. Hluk a oslavy jim to jednak neumožní a jednak také nebudou chtít jít spát, když uvidí na stole dobroty. Ty dospělácké pro ně ideální nebudou. Vsaďte proto na občerstvení na dětské party. Dětské šampaňské, tyčinky, sýry s minimálním množstvím soli a jiné pochutiny jim přece dopřát můžete, ne?

Napsat reakci

Please enter your comment!
Please enter your name here