Šest způsobů, jak si užít vinné hrozny

0
1308

Plody révy vinné jsou zázračná věc. Možná že jste nevěděli, jak moc jsou pro lidské tělo prospěšné a kolika různými způsoby si je můžeme vychutnávat. Nechte se inspirovat našimi tipy, uvidíte, že po přečtení nedáte na vinné hrozny dopustit!

Hroznový cukr

Neboli glukóza. Na rozdíl od běžného cukru – sacharózy – jde o nejjednodušší cukr vůbec, proto se rychle vstřebává do lidského těla. To z něj čerpá energii pro své fungování, proto se vyplatí mít vždy po ruce ruličku hroznového cukru pro případ, kdy potřebujeme vzpruhu v náročném dni.

Rozinky

Jsou zdravé, chutné a plné energie. Sušené hrozny vinné révy jsou ideální tělu prospěšné mlsání, obsahují vitaminy A, B6, C a E, minerály, antioxidanty a na rozdíl od jiných sladkostí v sobě mají látky, které ničí škodlivé bakterie.

Hroznová pleťová maska

Látky obsažené v hroznech vám skvěle osvěží pleť a zjemní póry. Stačí si z nich snadno a rychle vyrobit domácí pleťovou masku. Smíchejte šťávu z hroznů s obyčejným pleťovým krémem a lžičkou medu, naneste na obličej a nechte působit zhruba půl hodiny.

Hroznová dieta

Blahodárné účinky hroznů révy vinné poznáte, když vyzkoušíte rychlou detoxikační dietu. Stačí pouhých několik dní, ve kterých budete hrozny snídat, svačit, obědvat i večeřet, samozřejmě doplněné dalším jídlem, které vám dodá potřebné látky – například nízkotučnými sýry a jogurty, celozrnným pečivem či zdravým krůtím masem.

Hroznová šťáva

Stačí denně vypít dvě sklenice čerstvé šťávy z hroznů a výrazně prospějete svému zdraví. Mezi účinky pravidelné konzumace šťávy patří například zlepšení koordinace a paměti, ochrana před infarktem a karcinomem prsu nebo například snížení krevního tlaku. Pozor – nejvíce prospěšných látek je ve slupkách a semenech hroznů, při přípravě šťávy je proto nesmíme loupat a vypeckovávat!

Víno

Jedním z nejpříjemnějších způsobů, jak si vychutnat plody révy vinné, je sklenka vína – o tom nemůže být pochyb. K zaslouženému relaxu nad knížkou či ve vaně se hodí kvalitní tiché víno, například Víno Mikulov Sommelier Club Cabernet Sauvignon 2016 pozdní sběr. Romantická chvilka s partnerem bude ještě příjemnější se sklenkou sektu. Vyzkoušejte třeba nový Bohemia Sekt Ryzlink rýnský.

Napsat reakci

Please enter your comment!
Please enter your name here