Polovina Čechů by dle průzkumu chtěla zhubnout. Většině se však nedaří stravovat podle představ 

0
57
Foto: Pexels/Oleksandr P

Loni se téměř polovina Čechů žijících ve větších městech snažila snížit svoji váhu. Stravovací návyky si aktivně hlídalo pouze 31 % a dietu pak dodržovalo 20 % z celku. Vyplývá to z průzkumu od agentury Behavio, který si nechala zpracovat společnost FitKitchen, specializující se na krabičkovou stravu. 

Výzkum se také zaměřil na to, co je pro lidi při stravování důležité:

  • 95 % lidí si chce pochutnat,
  • 91 % lidí se chce po jídle cítit dobře,
  • 78 % chce jíst pestrou stravu, 
  • pro 77 % respondentů je důležité mít jídlo z čerstvých surovin
  • a pro 72 % je zásadní pravidelné stravování.

Pokud si však lidé jídlo připravují sami, nedaří se jim docílit všech pěti cílů. A přestože tak často činí, aby ušetřili, polovině z nich se to s vlastním stravováním stejně nepovede. Řešením, jak docílit naplnění více potřeb, může být krabičková dieta. Společnost FitKitchen spolupracuje s interní nutriční poradkyní a zkušenými kuchaři, aby zajistili, že jejich pokrmy budou nejen chutné, ale také vyvážené a odpovídající individuálním potřebám. 

„Překvapilo nás, že si pouze 13 % lidí spojuje krabičkovou dietu s chutným jídlem. FitKitchen si na skvělé chuti a pestrosti zakládá. Jídla jsou připravována profesionálními kuchaři z čerstvých a kvalitních surovin. Chceme, aby krabičkování bylo pro naše zákazníky opravdovým gurmánským zážitkem. Náš jídelníček navíc obsahuje pokrmy ze všech světových kuchyní, takže se u nás můžete setkat i s pokrmy, které jste nikdy předtím nejedli. Zároveň se snažíme vařit i sezonní jídla podle dostupné zeleniny či ovoce,” vysvětluje Václav Kužílek Chief Marketing Officer společnosti FitKitchen. 

Zatímco ženy se častěji snaží kila shodit, muži naopak nabrat. 56 % žen z větších měst usiluje o redukci váhy pomocí stravy, 25 % jejich protějšků zase pravidelně posiluje, aby nabrali svaly. Dietu pak nasazují obě pohlaví stejně často. Stále platí, že ženy vaří častěji, a to jak samy pro sebe, tak i pro ostatní. Muži se zase častěji stravují v restauracích.

Pro lidi je podobně žádoucí jíst levně (důležité je to pro 66 % lidí) jako jíst zdravě (důležité pro 65 % lidí). Už to, jsou ale často obtížně slučitelné požadavky. Třetí v pořadí důležitosti je trávení času vařením. 57 % respondentů nechce trávit večery v kuchyni, ale spíše šetřit časem. Všechny požadavky – najíst se levně, zdravě a rychle přitom umožňuje krabičková dieta. U FitKitchen si stačí jednoduše vybrat výživový plán z pěti programů, objednat a pak už jenom čekat na dovoz domů či do práce. Klient se nemusí starat o plánování jídel, nakupování ani vaření –⁠ a tím ušetří spoustu času i energie. 

Ačkoliv 40 % dotazovaných by krabičkovou dietu zkusilo, mnohé odrazuje cena, nejistota ohledně složení jídel či obava z jejich chuti. „Cena je jedním z hlavních faktorů, který odrazuje potenciální zájemce od krabičkové diety. Na první pohled se může zdát, že je tento způsob stravování finančně náročnější než tradiční vaření. Avšak realita je často jiná. Týdenní krabičková dieta v tarifu Balance stojí 2 650 korun, pokud vezmeme v úvahu nákup zdravých a kvalitních surovin pro jednotlivce na celý týden, rozdíl ve výdajích není tak markantní,” dodává Václav Kužílek. 




Napsat reakci

Please enter your comment!
Please enter your name here