Jak si na start grilovací sezony vybrat ideální gril? Máme pro vás 3 rady

0
300

Jaro je v rozpuku a nás to láká ven do přírody. Ideální čas na zahájení grilovací sezóny a pochutnat si na voňavých a čerstvě připravených lahůdkách. Kontaktní elektrické grily vám usnadní jejich přípravu.

Při výběru elektrického grilu se vyplatí řídit radami odborníků. Ve spolupráci s Lukášem Toulou, produktovým manažerem značky Sage jsme pro vás připravili 3 zásadní rady, jak postupovat.

Do ceny zahrňte i provoz

Uvažujte nejen nad pořizovací cenou, ale i nad komfortem provozu grilu. Výhodou elektrického grilu je, že nepotřebujete neustále dokupovat palivo ve formě dřevěných briket nebo plynové bomby.

Maso se musí skutečně grilovat

Zohledněte výkon elektrického grilu. Ten by měl být dostatečně velký, aby se maso neopékalo dlouho. Efekt rychlého grilování by pak nebyl zaručen a maso by se spíš vařilo, než grilovalo. Ideálně by měl gril obsahovat spodní díl s miskou zachycující šťávu, která se z masa při grilování uvolňuje.

Nezapomínejte na elektřinu

Důležité je vědět, kde gril budeme používat. Při grilování venku je potřeba zajistit přívod elektřiny. Vybírejte takový elektrický gril, který je stabilní, má kvalitní povrch, u kterého je možné plynule regulovat výkon a jeho velkou výhodou je pohodlné grilování bez dlouhé přípravy samotného grilu, jako je složité rozpálení uhlí, doplňování plynu do bomby atd.

Napsat reakci

Please enter your comment!
Please enter your name here