Světový den whisky se blíží!

0
672

Jsou hodnoty i věci, které si rádi připomínáme zapsáním „světového“ nebo „mezinárodního“ dne do kalendáře. Třetí květnová sobota patří whisky. Světový den whisky se tak letos datuje na 18. května. Proč pohyblivý svátek? Najdete snad vhodnější den v týdnu, kdy byste si takto hodnotnou tekutinu s dlouhým příběhem vychutnávali lépe, než právě v sobotu?

Milionová whisky

Málokterý nápoj je ve světě tak ceněný, jako whisky. Cena neodráží jen kvalitu, i když ta je dobrým předpokladem k jejímu několikanásobnému zhodnocení, když si výrobu lahve vezme do rukou šikovný designér. Příkladem je například nejdražší whisky Isabella’s Islay osázená drahými nerosty, která se prodala za 6,4 mil. dolarů.

Nejznámější whisky z rukou mladého hokynáře

Na raritu astronomické hodnoty však dosáhne jen málokdo. Není potřeba utratit tolik peněz, abyste si pochutnali na kvalitní whisky. Nejznámější značka skotské whisky Johnnie Walker je dostupná širokému okruhu příznivců tohoto vznešeného nápoje.  Její historie se začala psát roku 1819, kdy Johnu Walkerovi zemřel otec. Za peníze z prodeje jejich rodinného statku si zřídil hokynářství. Zde vytvořil svou první blendovanou whisky na světě. V cestě za rozšířením už tak úspěšné whisky do zbytku světa se zasloužil jeho syn Alexander, který dal zároveň značce Johnnie Walker ikonickou hranatou lahev.

Napsat reakci

Please enter your comment!
Please enter your name here