Darujte s námi štědrovečerní večeři pro matky samoživitelky

1
521

Na rodinném štěstí nám záleží, protože víme, že i dva jsou rodina! Bonami již druhým rokem úzce spolupracuje s organizací Klub svobodných matek a pro rok 2019 si připravilo ještě větší podporu než v roce prvním. Protože vidět dětský úsměv je pro nás největší dar, který můžeme věnovat! Právě v rodinách, kdy je na starost celé domácnosti jen matka bývá často náročné obstarat i základní potřeby pro život.

Bramborový salát a řízek se stává luxusem

Dana Pavlousková, ředitelka organizace Klub svobodných matek vysvětluje: „Finanční situace samoživitelek nedovoluje svým dětem splnit jejich vánoční přání, v nejkrajnějším případě bojují s financemi i na zajištění štědrovečerní večeře“. Pouhý bramborový salát a oblíbený řízek se tak stává luxusem, který si ani ve slavnostní večer nemůže rodina dovolit.

Podle statistik má jedna třetina maminek samoživitelek měsíční příjem nižší než 10.000 Kč. Celoročním problémem matek s příjmem na pomezí naprostého životního minima tak nejsou nepotřebné věci, panenky nebo autíčka, jsou to elementární potřeby jako oběd ve škole nebo pomůcky pro studium. “Jenom čtvrtina samoživitelek může dětem zaplatit školu v přírodě, kroužky nebo školní výlety”, zmiňuje Dana, která se věnuje organizaci od počátku. 

Od 1. 12. 2019 jsme proto spustili na Bonami.cz kampaň #dikymamizavanoce, která již minulé Vánoce přinesla přes prodej virtuálních vánočních dobrot přes 510 400 Kč. Z toho bylo 200 000 Kč rozděleno mezi 100 maminek v nejvyšší hmotné nouzi. Dalších 310 400 Kč se v lednu 2019 rozdělilo mezi maminky v registru nadace primárně na stravování ve škole, na obědy a svačiny.

Jak se zapojit? Je to jednoduché a každá koruna se počítá!

Stačí navštívit stránku https://www.bonami.cz/dikymamizavanoce a přispět nákupem jednoho z charitativních fiktivních produktů. Koupit si můžete například virtuálního kapra, řízek, mísu bramborového salátu a mnoho dalších dobrot, kterými přispějete na dobrou věc. Veškerý výtěžek poputuje ve prospěch neziskové organizace Klub svobodných matek.

Na závěr by vás mohlo zajímat, jak si kampaň #dikymamizavanoce vedla minulý rok:

  • 1 334 objednávek v kampani
  • 3 063 ks prodaných produktů
  • 510 400 Kč vybráno v rámci kampaně pro Klub svobodných matek
  • 508 ks, tolik bylo prodáno řízků
  • 414 ks máslových vánoček
  • 387 kaprů

Děkujeme, že s námi opět pomáháte!

Vánoční Charitativní bazar Bonami

Letos jsme se rozhodli ale ještě prohloubit naši spolupráci s Klubem svobodných matek a za podpory Radlické kulturní sportovny jsme uspořádali bazar, kde jsme vybrali 82 500 Kč pro Klub svobodných matek pouze za několikahodinový výprodej věcí druhé jakosti nebo jen odložených předmětů ze skladu.

1 REAKCE

Napsat reakci

Please enter your comment!
Please enter your name here