Nečekané recepty na horké drinky, které zahřejí!

0
264
Foto: pexels

Zázvor s vůní smrků

Tento recept na horký nápoj je skvělý pro milovníky zázvoru a vůně skořice s potřebou uvolnit si nos při rýmě a nachlazení. Určitě ho vyzkoušejte!

1
Foto: Kitl Syrob

Ingredience:

Postup:

  1. Nakrájejte dvě jablka na měsíčky a povařte je ve vodě spolu s hřebíčky a skořicí po dobu zhruba 5ti minut. Nechte lehce zchladnout.  
  2. Do hrníčku (cca 250 ml) přidejte Zázvorový Syrob Kitl a Smrkáček BIO. Obojího 1-2 lžičky, podle chuti. Poté přidejte stále horkou vodu spolu se svařenými jablky, hřebíčky a skořicí.
  3. Nápoj si vychutnejte ještě horký.

Horká višeň s griotkou

Horká višeň s griotkou je alkoholický nápoj, který jistě uvítáte v zimě na horách. Zahřeje a skvěle chutná. Příprava je opravdu velmi jednoduchá. S použitím višňového sirupu získáte úžasný nápoj během chviličky.

2
Foto: Kitl Syrob

Ingredience:

Postup přípravy:

Višňový sirup Kitl zalijeme horkou vodu v poměru 1:8. Nakonec přidáme velkého panáka griotky a na ozdobení použijeme limetku.

Mátový čaj s malinou

3
Foto: Kitl Syrob

Ingredience:

  • 8 lístečků čerstvé máty
  • 10 malin
  • 1 lžíce Kitl Syrob Malinový
  • 1 lžička medu
  • jedna menší skořice v celku

Postup:

Do větší sklenice nebo hrnku dejte skořici, čerstvou mátu, med a malinový sirup. Vše zalijte vroucí vodou a přidejte maliny. Nápoj nechte chvilku proležet, aby všechny chutě hezky prolnuly. Ještě horký nápoj servírujte!

Více receptů na horké nápoje, koktejly a domácí limonády najdete na www.kitl.cz.

Napsat reakci

Please enter your comment!
Please enter your name here