Žádné limity – vyhněte se obloukem problémům močových cest

0
6376

Schůzky, deadliny a do toho starost o domácnost – dnešní ženy jsou zkrátka v jednom kole. Dalo by se říct, že k nezastavení. Vyplatí se proto nepodcenit varovné signály svého těla, zvláště pokud se týkají intimní oblasti. Časté nutkání na močení, mnohdy doprovázené pálením a řezáním a značně nepříjemnými pocity v podbřišku. Pokud už jste jednou měly tu čest, pak rozhodně víte, která bije – jde o problémy s močovými cestami. Jak šetrně a efektivně zasáhnout, aktivně pečovat o močové cesty, podpořit své tělo a udržet si tempo, které nechcete ztratit?

Čtyři kroky, díky kterým vás už tyto problémy nebudou omezovat

1. Zaměřte se na jídelníček

Močopudné potraviny mají zelenou. Čím více jich zařadíte do svého jídelníčku, tím lépe podpoříte vyplavování škodlivých bakterií. Výborná je petržel, syrová okurka, meloun či řepa. Heřmánek, řapík či zlatobýl jsou chutné byliny pro přípravu čaje, jejichž blahodárné účinky znaly již naše babičky.

Vyvarujte se cukru ve stravě, mění totiž pH těla i moči na kyselejší, ve kterém se daří nepřátelským bakteriím.

2. Pít, pít a zase pít

Vyplatí se také sáhnout po sklenici čisté vody nebo zmiňovaného čaje. Dostatkem tekutin jednoduše podpoříte odplavení škodlivých bakterií z těla. Ideální množství tekutin poznáte podle moči – nezapáchá a je světlá, bezbarvá.

3. Dopřejte si klid a ledviny v teple

Vyvarujte se prochladnutí. Zvlášť v bederní oblasti – ledviny potřebují teplo. V zimě jsou ideální kalhoty s vyšším pasem, samozřejmostí by měla být košilka či nátělník. Infekce močových cest sice nejsou způsobeny nastydnutím, jak se často a chybně traduje, ale kombinace oslabené imunity a prochladnutí jim rozhodně nepřispívá. Vhodné spodní prádlo je bavlněné a nepříliš těsné, kalhotky typu tanga odložte na příhodnější dobu, i ony totiž mohou napomáhat nežádoucím bakteriím v tom, aby se dostaly do močových cest.  

4. Ptejte se sama sebe, odkud se ty bakterie berou

Nejčastější bakterie, která napadá močové cesty, je bakterie E. coli. Ta se překvapivě vyskytuje v těsné blízkosti močových cest, a to ve střevech, kam přirozeně patří. Dostane-li se ale do močových cest, páchá neplechu. Cesty, jakými se dostává do močové trubice, jsou různé, ale řadí se mezi ně právě zmiňovaná tanga, která fungují jako most pro cestování bakterií, či nesprávný směr utírání po toaletě (vždy směrem ven). K podobnému přenosu bakterií může jednoduše dojít i při pohlavním styku. Odskočíte-li si po sexu „na malou“, nežádoucí bakterie E. coli se odplaví. Nezapomínejte samozřejmě na řádnou hygienu před i po milování.

Napsat reakci

Please enter your comment!
Please enter your name here