Rady a tipy jak zatočit s alergii

0
240
Zdroj: Pexels/Gustavo Fring

Představte si, že se procházíte po rozkvetlé louce, přes prsty vám protékají stébla voňavé trávy a slunce se vám vpíjí do pokožky. Krásný pocit, že?

Kámen úrazu přichází v případě, že máte sezónní alergii. Právě kvůli ní si nemůžete naplno užít kouzlo probouzející se přírody po zimě.

„Jaro je lehkým koktejlem myšlenek v mojí hlavě, se ztěžka slyšitelným světlem a ostrým tónem naděje.“

První příznaky jsou nenápadné

Pilové alergii se nedá vyhnout. Dýchat musíte. Proto nemůžete zabránit ani vdechnutí pilu do těla. Pokud ovšem svou rýmu nebudete řešit, může přejít až do chronické fáze. A to určitě nechcete.

2
Zdroj: Unsplash/ Eugene Zhyvchik

Mnoho lidí trpí jarní alergii, o které ani jen netuší. Objeví se první příznaky, no vy nad tím jenom kývnete rukou a řeknete si, že to je jenom obyčejné nachlazení. Nebo si uděláte test na korona virus.

Kdy je ten správný čas navštívit alergologa?

Vašeho lékaře nebo alergologa byste měli navštívit v případě, že na sobě pozorujete některý z těchto příznaků:

  • zarudlé oči
  • vodnatý výtok z nosu
  • otok sliznice
  • ztížení dýchání
  • pálení nebo svědění očí
  • slzení
  • otok víček
  • kašel
  • svědění měkkého patra
  • záchvatovité kýchání

 Důsledkem alergické rýmy je ztížení běžného života. Uvidíte to zejména na poklesu vaší produktivity. Zmiňované příznaky vás ve zvýšené míře pronásledují nejenom venku, ale i po příchodu domů.

D
Zdroj: Pexels/ Andrea Piacquadio

Jak zatočit s alergii

Věděli jste, že existuje takzvané pilové zpravodajství? Funguje na principu jako počasí na internetu. V případě, že máte jarní rýmu, měli byste ho pravidelně sledovat. V čase maximálního výskytu pilu omezte pohyb v přírodě. Na vesnici je tato koncentrace vysoká ráno a ve městě večer. Kromě toho vás potěší i čističky a pračky vzduchu. 

 K účinnému potlačování příznaků patří i zvýšená hygiena nosu, včetně pravidelných průplachů. Vhodné a levné pomůcky najdete na internetové stránce www.vasekupony.cz. Kromě jiného tam totiž najdete i Benu slevový kód.Máte chuť na procházku? Nemusíte se omezovat. Po pobyt venku ovšem využijte zejména čas po dešti.

7 1
Zdroj: Unsplash/ Remy_Loz

Po příchodu domů se vysprchujte a důkladně umyjte hlavně vlasy. Tam se totiž zadržuje největší množství pilu. Oblečení, které jste měli v přírodě, nenechávejte v ložnici. Důvod je jednoduchý – můžou se na nich usadit částečky nechtěného alergenu. Doufáme, že vám naše rady pomohly a budete moci žít s alergii, ale bez těžkostí. Při řešení problémů s alergii se ovšem nezapomeňte poradit s vašim lékařem.

Napsat reakci

Please enter your comment!
Please enter your name here