Přírodní doplňky stravy pro podporu hubnutí

0
188

Hubnutí je v poslední době hodně skloňovaným tématem. Špatný životní styl, nevhodné stravování, stres, nedostatek pohybu – to vše se negativně odráží na naší tělesné hmotnosti. Co s tím? Začít zdravě jíst, hýbat se a zkusit nějaká ta kila dát pryč. Není třeba hned sahat po prášcích na hubnutí nebo nějaké drastické dietě. Pomůže i příroda.

Základem je zdravá strava a pohyb

To jsou dvě věci, ve kterých nejčastěji chybujeme. Stravujeme se ve fast foodech, snídani přeskakujeme, oběd rychle zhltneme při práci. Všude jezdíme autem, pohybu moc nedáme. Když se to rozhodneme změnit, naší první volbou bývá dieta. Jenže buď se žádných kil nezbavíme, nebo je zase rychle nabereme zpět.

Jak zatočit s nechtěnými kily?

  • Nejpozději 30 minut po probuzení se nasnídejte.
  • Jezte pravidelně 5x denně.
  • Jídlo si vychutnávejte, nehltejte ho.
  • Místo přílohy si k večeři dejte zeleninu.
  • Dodržujte pitný režim.
  • Dbejte na dostatečný přísun vlákniny.
  • Vložit obrázek Obiloviny
Obiloviny

Proč je vláknina tak důležitá?

Vláknina tvoří významnou součást stravy a je tím nejlepším možným spojencem v boji s nadbytečnými kilogramy. Potraviny s vysokým obsahem vlákniny vás totiž na dlouhou dobu zasytí a vás nebude tak často honit mlsná.

Známe dva druhy vlákniny – rozpustnou a nerozpustnou. Rozpustnou vlákninu, která je při hubnutí důležitá, najdeme hlavně v celozrnných výrobcích z ječmene, kukuřici, rýži a ovoci.

  • Žaludek se bude díky stravě bohaté na vlákninu pomaleji vyprazdňovat.
  • Vláknina urychlí pohyb střev a zamezí nadměrnému vstřebávání tuků a sacharidů.

Druhým druhem je nerozpustná vláknina, mezi její hlavní zdroje patří ořechy, semena a celozrnné obiloviny se slupkami.

Potlačte hlad díky glukomannanu

Jeho zdrojem je konjac. Z glukomannanu se v trávicím ústrojí vytváří gel, který dokáže absorbovat vodu a zvětšit svůj objem. Zároveň potlačí pocit hladu.

Chuť na sladké sníží chrom

Jeho užívání v doplňcích stravy stabilizuje hladinu cukru v krvi a tím snižuje chuť na sladké. Často se v doplňcích kombinuje třeba se zelenou kávou, což podpoří celý proces hubnutí.

Víte, že zelená káva obsahuje kyselinu chlorigenovou, která v kombinaci s kofeinem snižuje vstřebávání cukrů a jejich přeměnu na „vnitřní tuk“, který se hromadí kolem srdce, jater nebo ledvin? Toto hromadění má za následek vznik kardiovaskulárních chorob nebo cukrovky.

ČTĚTE TAKÉ: Co se skrývá za označením vysoký cholesterol?

Cvičení

Spalujte tuky

Kapsaicin a karnitin jsou nejznámější spalovače tuků, které v kombinaci s intenzivním cvičením příznivě ovlivňují odbourávání tukových zásob a zvyšují kalorický výdej.

Kapsaicin se podílí na zvýšení rychlosti metabolismu, karnitin podporuje přesun tuku z tukových buněk do těch svalových.

Náš tip: Doplňků, které vaši snahu zhubnout podpoří, je na trhu spoustu. Bez vaší pevné vůle, zdravé stravy a pohybu vám ale nebudou nic platné.

Napsat reakci

Please enter your comment!
Please enter your name here