Objevte kouzlo kávových drinků: Jaké jsou současné trendy?

0
243
Foto: Pixabay/silviarita

Trendy vládnou všem odvětvím a káva a z ní připravené drinky nejsou výjimkou. Zatímco dříve byly typické jednoduché recepty, které sestávaly povětšinou z kombinace kávy a alkoholu jako grapa či sambuca, případně se přidával kopeček zmrzliny, dnes se svět kloní ke svěžejším a sofistikovanějším variacím.

„Poslední dobou je patrný zájem o lehčí a svěžejší kávové drinky. V kávě se tak začaly více rozvíjet ovocné a květinové tóny, ke kterým se skvěle hodí různé toniky, ovocné šťávy a další přísady, které byly dříve v kombinaci s kávou zapovězené“ vysvětluje Robin Blaschke směr, kterým se nyní kávové drinky ubírají.

Které konkrétní drinky budou hitem letošního léta a hvězdami instagramových feedů?

ESPRESSO MARTINI

„Espresso Martini je pro mě esencí léta. Tento drink je naprosto skvělý pro okouzlení hostů na letní party. Nejlépe vynikne v klasické „bondovské“ skleničce,“ pochvaluje si osvědčenou klasiku barista Robin Blaschke.

Pokud jste ikonický kávový koktejl, který vznikl v 80. letech v Londýně, dosud neochutnali, už déle neváhejte. Tento drink, který se nejlépe vyjímá v klasické sklence na Martini, není nijak složitý na přípravu, ani na ingredience. Postačí vám kvalitní vodka, Kahlúa, cukrový sirup a dobré silné espresso.

1
Foto: L´OR

Ingredience:

5 cl vodky
1 cl likéru Kahlúa
3 cl silného espressa
cukrový sirup podle chuti
led

Pomůcky:
shaker
odměrka
klasická martini glass jako na obrázku

Postup: Do šejkru vložíme led a přidáme všechny ingredience. Důkladně protřepeme a přes sítko vlijeme do skleničky. Do vzniklé pěny můžeme vložit kávová zrna jako ozdobu.

CAFÉ LEMONADE

2
Foto: L´OR

„Ochutnejte Café Lemonade a uvidíte, že v létě po vypití této lahůdky na sluníčku určitě neusnete…,“ usmívá se Robin Blaschke.

Výhodou kávové limonády je, že se jedná o nealkoholický nápoj. Proto si jej můžete dát i v případě, že se chystáte řídit. Ani tento koktejl není nijak náročný na ingredience. Součástí koktejlu je citronový sirup a silné espresso, které drinku dodá příjemné aroma a kofeinový doping. Drink se dále ozdobí limetou, citronem a mátou.

CAPPUCCINO AVALANCHE

3
Foto: L´OR

„Cappuccino Avalanche se rozhodně neobejde bez nízkotučného mléka, protože tučnější mléko při šlehání nastudeno nenabude,“ upozorňuje barista Robin Blaschke.

Milovníci mléčných drinků jistě ocení nealkoholický kávový nápoj, který vám dodá energii třeba pro náročný pracovní den.

Zdroj: L´OR

Napsat reakci

Please enter your comment!
Please enter your name here