Jak do těla přirozeně doplnit chybějící kolagen?

0
19108
Foto: freepik.com

Kolagen je jedna ze základních stavebních bílkovin lidského těla. Díky kolagenu máme pružné a odolné klouby, pevné vlasy, nehty a pokožku. Kolagen vyplňuje mezikloubní prostory a zoceluje šlachy a fascie. Pokud máme v těle dostatek kolagenu, pohybujeme se lehce a bez bolesti. V pokožce kolagen zajišťuje vnitřní hloubkovou hydrataci a tím kůži vyhlazuje. S přibývajícím věkem, ale přirozená produkce kolagenu v těle klesá a s tím přicházejí i první známky stárnutí. Zajímá vás jak do těla přirozenou cestou chybějící kolagen doplnit?

Obohaťte jídelníček o potraviny bohaté na kolagen

Kolagen naše tělo produkuje samovolně, vhodným jídelníčkem ale můžeme jeho produkci podpořit a některými vzácnými potraviny i rovnou doplnit. Vývar z kostí, je jedno z mála jídel, které obsahuje biologický kolagen, který může naše tělo rovnou vstřebat. Stejně jako u lidí, i u zvířat se kolagen vyskytuje v kostech, v chrupavkách a ve šlachách. Hovězí, či kuřecí vývar cenný kolagen koncentruje do formy, kterou může naše tělo rovnou použít. Z živočišných produktů patří mezi zdroj kolagenu také vajíčka, hlavně žloutek a ryby. Ryby jsou bohaté na omega-3 mastné kyseliny. Omega-3 sice kolagen přímo neobsahuje, ale jde o esenciální prvek, který vyživuje a hydratuje pokožku a tak pomáhá přirozené funkci kolagenu.

image2
Foto: freepik.com

Vegetariáni jistě ocení, že také některé druhy ovoce a zeleniny patří mezi potraviny, které podporují tvorbu a funkci kolagenu. Jde především o citrusy, listovou zeleninu, česnek a rajčata. Vitamín C je pro správnou funkci kolagenu zásadní a přidává se jak do kolagenových výživových doplňků, tak do kosmetiky. Nezapomeňte také na oříšky, které jsou bohaté na zinek, který zpomaluje rozpad kolagenu a zajišťuje zdraví pokožky.

Dalším zajímavým doplňkem vašeho jídelníčku může být mořská řasa chlorella, která obsahuje živinu CGF, která přispívá k podpoře produkce kolagenu.

image3
Foto: freepik.com

Užívejte kolagen jako výživový doplněk

Efektním zdrojem kolagenu jsou samozřejmě také kolagenové výživové doplňky. Při výběru produktu ale dbejte na to, aby šlo o koncentrovaný kolagen, který tělo dokáže vstřebat. 100% čistý kolagen v prášku značky Inca Collagen je bioaktivní, třísložkový kolagen s komplexním účinkem na klouby, kůži, pleť a vlasy a jde o kolagen identický přirozenému lidskému kolagenu, tudíž je plně vstřebatelný. Obsahuje tři hlavní typy kolagenu, které jsou v lidském těle nejvíce obsaženy. Jde o doplňek s všestrannými účinky, kterým prodloužíte mládí a zpomalíte stárnutí celého těla.

Na trhu je dnes mnoho umělých kolagenových doplňků, které vaším tělem jen projdou a minou se účinkem. Zvolte přírodní produkt, bez přísad, aromat a příchut, který se jednoduše užívá a má výbornou vstřebatelnost.

image4
Foto: freepik.com

Zaměřte se na zdravý životní styl

Přirozená produkce kolagenu klesá každým rokem. Okolo 25. roku života se jeho produkce zpomaluje a o deset let později se již kolagen v těle téměř vůbec netvoří a jedeme jen na nastřádané zásoby. I ty, ale ubývají a na našem těle se začnou rychleji projevovat známky stárnutí. Vrásky a povolená kůže, bolestivé klouby, zpomalená rekonvalescence po zranění, suché a lámavé vlasy a nehty, zpomalení metabolismu…

Čas nelze zastavit a proměny těla jsou přirozené. Zdravým životním stylem ale můžeme prodloužit mládí i zpomalit ztrátu kolagenu. Doplňujte do těla pravidelně nejlepší kolagen na pleť a sami uvidíte, jak vám tato rutina přinese kýžené výsledky.

Vliv zátěžových vnějších podmínek a nesprávná péče o tělo se negativně projevuje na našem celkovém zdraví, životní pohodě i na našem vzhledu. Úbytek kolagenu totiž urychluje tzv. oxidační stres, který je důsledkem např. kouření, pití alkoholu, nedostatku spánku, nadbytku rafinované stravy a nevyváženého stylu života. Naši pokožku špatně ovlivňuje i znečištěné ovzduší a smog. Toto vše je třeba kompenzovat.

image5
Foto: freepik.com

Zdroj: incacollagen

Napsat reakci

Please enter your comment!
Please enter your name here