Co vás motivuje ke zdravějšímu životnímu stylu?

0
172

Není pochyb o tom, že správná motivace vám pomůže zůstat na dobré cestě k vašemu cíli, ale udržet si ji není jednoduché. Lidé mají různé důvody, proč se chtějí dostat do lepší formy. Pro někoho to je být celkově zdravější, pro někoho je motivace krásné oblečení. Na každého zkrátka funguje něco jiného, abyste došli ke svému cíli, je potřeba najít tu svou.

Jaká je vaše motivace?

Ať se snažíte zhubnout, nabrat svaly, vytvarovat svou postavu nebo jen chcete zdravěji jíst, vždycky budete úspěšnější, když nejprve zjistíte, co vás k tomu vede. Každý z nás je zkrátka jiný a neexistuje žádný správný nebo špatný důvod ke změně životního stylu. Důležité je, si přiznat ten pravý a nestydět se za něj.

 Většina lidí se zaměřuje na pozitivní motivaci, jako například: „Chci mít energii, abych udržovala krok s dětmi“ nebo „chci vypadat lépe ve svém oblečení.“

Jiní k věci přistupují opačně a zaměřují se na odstranění toho negativního v jejich životě, jako například: „Nechci se již vyhýbat zrcadlu nebo váze“ nebo „nechci se pořád cítit tak unavený.“

Někteří lidé mají hodně konkrétní cíle, které je motivují, jako je to, že chtějí vypadat dobře na nadcházející svatbu nebo setkání, nebo být schopni se vejít do svých oblíbených džínů.

Ať je ten váš důvod jakýkoliv, pokuste se ho zformulovat a někam si ho zaznamenejte, pomůže vám to v době, kdy motivace opadne.

Co vas motivuje 2

Nikdy není pozdě

Často se stane, že lidé dostávají ze svého okolí signály, že něco není v pořádku. Občas se ozývá i jejich tělo. Jenomže dokud se nerozhodnete sami, nikdo jiný vám nepomůže. Někdy to bohužel trvá dlouho, než se lidé probudí a rozhodnou se něco dělat. Ale i takoví lidé pak dokáží udělat neuvěřitelné pokroky a získat pevnější zdraví. V tomto případě opravdu platí, lepší pozdě než nikdy.

Už pro ten pocit…

Možná budete motivováni už jenom přemýšlením o tom, jak dobře se budete cítit, až budete zdravější a fit. Jak úžasné by bylo mít více energie, cítit se pružnější a silnější nebo vypadat skvěle v nějakém novém oblečení.

Pokud vás motivuje soustředění se na pozitivní výsledky, může vám pomoci i přemýšlení o tom, jak se budete cítit, pokud nebudete dělat nic proto, abyste svého cíle dosáhli. To vás jistě přesvědčí k tomu, jít cvičit, i když se vám nechce. Připomenete si totiž, že byste o svou „super“ budoucnost mohli přijít.

Když cítíte, že vaše motivace klesá – což se stává téměř všem – v první řadě si připomeňte, proč jste se do své proměny pustili. Zaměřte se spíše na své výkony než na selhání. Zkuste věnovat menší pozornost tomu, co říká plán a tabulky, a pochvalte se za všechny situace, které jste zvládli a za všechny změny, které jste udělali.

Pozitivní změny ve stravě a životním stylu jsou ve skutečnosti to, co vás vede k vašemu cíli. Fakt, že se také cítíte zdravější a fit, je jen „třešničkou na dortu“.

Napsat reakci

Please enter your comment!
Please enter your name here