Ve městech přibyla veřejná griloviště

0
214

K oblíbené letní kratochvíli patří bezesporu grilování a pikniky. Vzdávat se jich nemusí ani lidé ve městech. Steak si totiž mohou připravit na veřejných grilovištích. A to i díky Vitaně, která již několik let podporuje jejich výstavbu. A nepřestává ani letos. Grilovacích míst přibude během léta hned šest.

Nová griloviště na šesti místech

Jedno z nich vznikne i v pražské Hostivaři v blízkosti Švehlovy sokolovny. Oproti předchozím rokům se grilovišť dočkají také mimopražští, dokonce i na nejsevernějším místě v České republice – v Království nedaleko Šluknova. Židovský vrch v severní části města je jen mírně vzdálený od bytové zástavby a bude jistě ideálním místem setkávání přátel i rodin u dobrého jídla.

Další griloviště budou využívat také v areálu mimoňského veřejného koupaliště. Ochuzeni nebudou ani na Moravě, konkrétně v Kyjově. Za grilováním lidé zamíří do oploceného areálu dětského hřiště v ulici Luční.

Atraktivní lokalitou pro grilování vybrali také v Tachově, maso či zeleninu si připraví na odpočinkovém místě u rozhledny na Vysoké. Posledním místem, kde Vitana postaví veřejné griloviště, se nachází na ploše u Polepského vodopádu nedaleko Kolína.

„Místa vybírali hlasující od 6.března do 3.dubna 2019 na webu www.grilujemevemeste.cz , přičemž mohli hlasovat pro jakékoliv místo v ČR zadáním PSČ. Po tu dobu projevili zájem o výstavbu grilovacích míst v 421 obcích či městských částech,“ řekl Martin Kusal z marketingového oddělení společnosti Vitana.

Grilovací zázemí

Maso i zeleninu si lidé ve vybraných lokalitách připraví na kvalitní ocelovém grilu s šířkou roštu 80 centimetrů, který dokáže uspokojit i opravdu velkou skupinu strávníků. Každé griloviště bude vybavené designovým kulatým stolem a lavičkou, obojí v provedení z modřínového dřeva. Grilující jistě ocení i boční stolek na odkládání surovin, marinád a nástrojů ke grilování, chybět nebude ani pohrabáč na úpravu uhlí.

„Vitana jako hlavní značka trhu s kořením v České republice chce lidem přinášet možnost příjemných zážitků z grilovacích pikniků s rodinou a přáteli. Jsme rádi, že vedení obcí našla pro náš projekt pochopení a maximálně napomohli jeho realizaci. Součástí tohoto projektu je také poskytování informací, kde a jak si mohou lidé užít bezpečné grilování ve veřejném prostoru, přestože třeba nemají k dispozici zahrádku. Doufáme, že dokážeme radost z grilování v budoucnu přinést do dalších míst v České republice,“ uzavřel Michal Panocha, marketingový ředitel společnosti Vitana.

Napsat reakci

Please enter your comment!
Please enter your name here