Slavnosti prosecca na zámku Litomyšl

0
765

Máte ráda prosecco a dobrá jídlo? Spojte to a navštivte food festival Slavnosti Prosecca, který se koná dne 15. srpna 2020 v krásných prostorách nádvoří státního zámku Litomyšl.

Prosecco a nápoje z různých koutů Itálie

Na takové dobroty nemusíte na dovolenou do Itálie, festival vám ve spolupráci s pečlivě vybranými prodejci nabídne širokou nabídku prosecca z různých koutů slunné Itálie, a to hlavně z produkce malých či rodinných vinařství. V nabídce také najdete vynikající domácí limonády, alkonády a nejrůznější osvěžující koktejly.

Ke skvělému pití patří i dokonalé jídlo

Těšit se můžete na pravé italské těstoviny, pizzu a seafood. Dále také grilovaná masa, ty nejlepší žebra a několik druhů vyladěných šťavnatých burgerů.  K tomu všemu ještě třeba belgické hranolky, domácí krokety, mexické tacos a quesadilly, kanadské poutine, indonéskou kuchyni a brazilské masové kuličky. Na své si také přijdou milovníci sladkého, které jistě potěší rolovaná zmrzlina, mexické churros, minikoblížky, makronky a tartaletky a samozřejmě vynikající káva. Máte intoleranci na lepek či laktózu? Nevadí mistr Soyka se o vás postará. Pro odvážné máme například i hmyzí pochoutky. Vše bude v degustačních porcích, takže můžete v klidu ochutnávat i od vícero stánků najednou.

Nejen jídlo, ale také zero waste

Dámy jistě ocení také přítomnost stánků s módou, doplňky a také kosmetikou. Náš festival je ECO friendly a příznivce ekologie určitě potěší stánek zaměřený na zero waste. Pro celou plejádu budete muset naše slavnosti navštívit a sami ochutnat!  

Nebojte se sebou vzít i vaše malé ratolesti, zabaví je Tulipánek Litomyšl, z.s.. Na programu bude sabráž lahví a také hodně hudby. O hudební kulisu se postarají zkušení djs Deffo a Mylo Glenn společně s MC a trumpetistou Dave Trumpeteer. Celý festival pak od 18:00 uzavře ta nejlepší čtyřhodinová 90´s párty s DJ a moderátorem z Martinem Hovorkou z rádia Kiss.

Pojďte soutěžit

Kdo na festivalu zařídí pochoutky bez lektózy a lepku?

a) mistr Bezlepkář

b) mistr Soyka

c) mistr z Litomyšle

Pro tři z vás máme následující výhry:

  1. místo1+1 vstupy na Slavnosti Prosecca na zámku Litomyšl | Food Festival1+1 vstupy na jedinečnou prohlídku Chrámu Nalezení sv. Kříže společně s jeho romantickou Andělskou vyhlídkou na město a zámek Litomyšl1+1 sklenička prosecca u stánku Prose&Co
  2. místo1+1 vstupy na Slavnosti Prosecca na zámku Litomyšl | Food Festival1+1 sklenička prosecca u stánku Prose&Co
  3. místo1+1 sklenička prosecca u stánku Prose&Co

Správnou odpověď posílejte do 13. srpna 2020 na [email protected] s heslem LITOMYŠL. Výherce bude kontaktován e-mailem.

Napsat reakci

Please enter your comment!
Please enter your name here