Praha již po osmé láká milovníky kávy na Prague Coffee Festival

0
360

O víkendu 12. a 13. října 2019 proběhne v Pražské tržnici v Holešovicích osmý ročník Prague Coffee Festivalu. Jedná se o největší kávový festival v České republice, na kterém se pravidelně potkávají odborníci ze světa kávy i nadšenci z řad laické veřejnosti. Událost je pořádána za podpory hlavního města Prahy a pod záštitou primátora hlavního města Prahy Zdeňka Hřiba. Vstupenky a veškeré související informace jsou k dispozici na webu coffeefest.cz. Pořadatelem festivalu je spolek Coffee Embassy, jehož cílem je rozvíjet a propagovat kávovou kulturu.

Na návštěvníky festivalu již tradičně čeká bohatý program plný vynikající kávy z nejrůznějších koutů světa, prezentace více než padesáti tuzemských i zahraničních pražíren a kaváren, profesionální degustace kávy, tzv. cuppingy, nebo oblíbený milk battle – soutěž v latté artu, což je kreslení mléčnou pěnou do kávy.

Obsahově se festival mimo jiné zaměří na jedno z aktuálních témat rezonujících nejen kávovým světem – jak zpomalit, a to konkrétně v rámci kávových projektů. „Letos se snažíme posunout koncept dlouhodobé udržitelnosti z loňska na další úroveň a poukázat na respekt a udržitelný přístup nejen z hlediska ekologie. Stejně důležité je i téma lidské udržitelnosti, kterému se budeme věnovat v diskuzi s názvem ‘Jak vést kávový business a nezbláznit se z toho‘. V již tradiční Knize kaváren pak přinášíme několik konkrétních a jednoduchých tipů na zpomalení v našem každodenním životě,“ uvedla ředitelka festivalu Adriána Harnúšková. S tématem udržitelnosti se přitom budou moci návštěvníci seznámit zcela prakticky přímo na festivalu. „K zapůjčení budou nejen vratné kelímky, skleničky a láhve na čerstvou vodu, ale také porcelánové hrnky, vyrobené speciálně při příležitosti festivalu,“ dodala Harnúšková.

Vzdělání a přednášky

V průběhu obou festivalových dnů zazní také několik přednášek, které povedou převážně zahraniční hosté z kávové světa. Mezi nejznámější z nich patří:

  • Dr. Samo Smrke, který pracuje na Univerzitě aplikovaných věd v Curychu v oddělení Coffee Competence Centre and Analytical Technologies,
  • Martin Hudák, světový vítěz soutěže Coffee in Good Spirits, který bude mluvit o budoucnosti kávových koktejlů,
  • Gwilym Davies, mezinárodně uznávaný porotce kávových soutěží a školitel, který návštěvníkům přiblíží základy o kávě,
  • Veronika Tázlerová, blogerka a autorka knihy Prague Coffee Guide a mapy kaváren, která poradí, jak jednoduše vyfotit a upravit (nejen) kafe na Instagram a jak tuto sociální síť efektivně využít k marketingové prezentaci kavárny či pražírny.

Návštěvníci se mohou těšit i na řadu workshopů, na kterých se budou moci naučit připravovat domácí filtrovanou kávu, a to hned sedmi způsoby (drip, aeropress, kalita, chemex, moka, džezva, frenchpress), nebo si procvičit své senzorické dovednosti a naučit se lépe vnímat chutě a vůně kávy. Kreativci se pak budou moci vyřádit na workshopu letteringu a kreslení.

Připravená bude také pestrá nabídka občerstvení sahající od slaných i sladkých pekárenských výrobků a palačinek přes domácí cheesecaky a donuty až po burgery a asijské či veganské speciality. O hudební kulisu se postará DJ Pocoloco (Cabaret Manana).

Vstupenky na festival je možné zakoupit v elektronické podobě na webu coffeefest.cz. Cena jednodenní vstupenky je 399 Kč a zahrnuje neomezenou ochutnávku kávy na festivalu a současně umožňuje zúčastnit se přednášek, workshopů i cuppingů. Součástí vstupného je i mapa pražských kaváren, obsahující podniky ze všech dosavadních vydání Knihy kaváren, kterou obdrží návštěvníci v místě konání. Celkový počet vstupenek na festival je z kapacitních důvodu omezen.

Kniha kaváren

U příležitosti konání 8. ročníku Prague Coffee Festivalu také vyjde již sedmá Kniha kaváren, která své majitele zavede do 40 zajímavých kaváren z různých koutů České republiky, kde se servíruje výběrová káva. V každé z nich obdrží majitelé knihy jeden kávový nápoj zdarma. Nejpočetněji jsou zastoupeny kavárny v Praze (19 kaváren), Plzni (3 kavárny) a Ústí nad Labem (2 kavárny). Celkem se v knize objevuje 19 měst z celé České republiky. Knihu bude možné zakoupit přímo na festivalu za 399 Kč včetně DPH.

Prague Coffee Festival 2019 se koná za podpory hl. m. Prahy a pod záštitou primátora hlavního města Prahy Zdeňka Hřiba. Hlavními partnery letošního ročníku festivalu jsou společnosti mamacoffee, Nuova Simonelli, Nespresso a BWT. Mezi partnery festivalu patří Café Jedna, Coffee Hub, Victoria Arduino, X-Mechanics, Le Patio International, De´Longhi, Papyrus, Farma Diviš, Coffee Embassy EU, Green Heads, La Cultura del Caffé, Lucie Glaister, Chaukiss, Tiskárna Daniel, Otoč kelímek, Winterhalter, Velvyslanectví Indonéské republiky, Hotel Clement Prague, Český porcelán, a. s. Dubí, Espresso Warehouse, Národní turistický úřad Dominikánské republiky, KeepCup, Alpro, doubleshot, Ultra Premium Brands, Kafekrámek ČERSTVÝ BOBY a Trisbee. Mediálními partnery festivalu jsou Beverage & Gastronomy, Barist, Pravý domácí časopis a HOUSE Media Group.

Základní informace:

  • Prague Coffee Festival 2019
  • Pořadatel: Coffee Embassy z.s.
  • Místo konání: Pražská tržnice (hala č. 11, 11a, 17 a 19), Bubenské nábřeží 306/13, 170 00 Praha 7 – Holešovice
  • Čas konání: 12.–13. října 2019 od 10:00 do 18:00 hod.

Pojďte s námi soutěžit

Kde se Prague Coffee Festival 2019 pořádá?

a) ve Stromovce

b) na Vyšehradě

c) v Pražské tržnici

Pro jednoho z vás máme připravené dvě vstupenky. Správnou odpověď posílejte do 10. října 2019 na [email protected] s heslem KÁVA. Výherce bude kontaktován e-mailem.

Napsat reakci

Please enter your comment!
Please enter your name here