Chutě podzimu v šálku oblíbené kávy

0
282

Prodlužující se večery, teplé svetry a zbarvující se listy hlásí svůj příchod. S nadcházejícím podzimem ho v Costa Coffee hlásí i nové chutě. Novinkou jsou rostlinná mléka, která v kavárnách zůstanou již natrvalo.  O pozornost se hlásí ale i ostatní novinky.

Kávová chuť Kanady

Káva se nemusí sladit jen cukrem. Vyzkoušejte, jak si svou kávu můžete vychutnat i s javorovým sirupem. V Costa Coffee vám naservírují cappuccino z podzimní kampaně v kanadském stylu. Silné espresso připravené z kávové směsi Mocha Italia s mléčnou pěnou, doplněné javorovým sirupem a ozdobené pomerančovou kůrou. A podzim může přijít.

Matcha-anýz flat white

Vyvážená kombinace kávy, mléka a čaje matcha, kořeněná lékořicovou chutí anýzu. Káva a matcha v jednom spolu nečekaně ladí a příjemně překvapí svou jemnou pikantností. Matcha, to je jemné mletý japonský zelený čaj z těch nejmladších lístků. Flat white je zase fenomén pro všechny milovníky kávy. Tento kávový nápoj vás zcela jistě probudí z podzimní melancholie a dodá energii.

Kokosové, mandlové nebo ovesné?

V kavárnách Costa Coffee jsou na výběr hned tři rostlinné alternativy kravského mléka. Ty jsou nutností pro vegany i pro ty, co trpí intolerancí na laktózu nebo alergií na bílkoviny. Vychutnat si je ale může úplně každý. Navíc jsou všechna mléka bez přidaného cukru. Mandlové mléko se nyní těší velké popularitě. Má jemnou chuť, která ladí s kávou. Ovesné mléko je neutrální, lehce nasládlé chuti. Používá se i jako náhrada za nízkotučné kravské mléko. Naopak kokosové mléko je výrazné chuti a patří mezi nejhustější rostlinná mléka. Máte-li rádi krémové latté nebo cappuccino, sáhněte po něm. A jaké „mléko“ bude to vaše?

Tradičně, jak to máte rádi

V dortu ze sezónní nabídky se snoubí vláčnost tvarohu, tradice máku a šťavnatost višní. Vychutnejte si tuto lákavou kombinaci se šálkem kávy během podzimních dní ve všech kavárnách Costa Coffee.

Mezinárodní den kávy je 1. října

Den bez kávy je jako…raději si to ani nepředstavovat. Od 1. října do 4. října nabízí Costa Coffee espresso za 29 Kč. Vyzkoušejte ho z podzimní směsi 100% arabiky, která obsahuje zrna z pěti regionů – Honduras, Kolumbie, El Salvador, Brazílie a Peru. Kávová zrna jsou v ní světleji pražená, takže v chuti vynikají květinové, citrusové a silné kakaové tóny. Nebo raději klasickou vyváženou směs robusty a arabiky Mocha Italia? Oslavte Mezinárodní den kávy stylově, v kavárně.

Více na www.costa-cofffee.cz

Napsat reakci

Please enter your comment!
Please enter your name here