Připravte si snídani snů i bez brzkého vstávání. Nastartuje den stylově!

0
265
Foto BIO

Teplé letní dny doslova vyzívají k tomu, abychom si připravili chutnou a pestrou snídani. Nemusíte se vůbec obávat, příprava zabere jen pár minut. Základem je totiž ovoce, a to ve všech podobách – v jogurtu, s chia semínky i s oříšky. Připravte si na každý den pestrou skleničku všeho, co máte rádi, a ráno si ji jednoduše přibalte do tašky.

Léto doslova překypuje nabídkou sezónních potravin. Začátkem teplých dnů tak bez obav seženete čerstvé jahody, později pak šťavnaté broskve, hrušky, jablka, borůvky ale i oblíbené červené ovoce, jako je rybíz, maliny nebo třešně. A s čím pestrou nabídku ovoce kombinovat? Sáhnout můžete po bílých jogurtech, pudinku, vločkách i semínkách. Třešničkou na dortu pak mohou být čerstvé bylinky, jako je například máta.

Kvalitní ovoce i mléčný základ

Než se pustíte do přípravy, snažte se zaměřit na kvalitu a původ potravin, ze kterých jídlo připravujete. Doporučujeme proto vybírat z širokého spektra biopotravin pocházejících z lokální ekologické produkce. Farmáři hospodařící v režimu bio nabízejí hodnotné potraviny, které obsahují vitamíny i minerály v dobře vstřebatelné podobě, které byly navíc vyprodukovány v souladu s přírodou.

Připravte si „ovocnou skleničku“

Nejste zrovna ranní ptáče a preferujete, když si můžete přispat? Nevadí, máme pro vás řešení. Připravte si skleničku plnou lahodných dobrot. Ráno ji jen vytáhnete z lednice a můžete v pohodě snídat bez toho, aniž byste museli jídlo složitě chystat. Navíc si tuto chutnou snídani můžete vzít kamkoliv s sebou.

Ingredience na jednu porci:

  • 3 lžíce bio pohankových vloček
  • 150 g bio jogurtu řeckého typu
  • hrst bio malin
  • hrst bio borůvek
  • lžička bio medu
  • lžička chia semínek
  • bio máta na ozdobu

Připravte si čistou zavařovací sklenici a do ní postupně naskládejte jogurt, vločky, med, ovoce, chia semínka a na závěr přidejte mátu. Takto připravenou skleničku uchovávejte v lednici.

Napsat reakci

Please enter your comment!
Please enter your name here