Téměř polovina Čechů na své dovolené přibere. Jak se tomu vyvarovat?

0
239

Že se má na dovolené odpočívat je jasné. Ale mějte se na pozoru. Změna stravy, změna režimu na pohodu může přinést nehezké překvapení po návratu z dovolené ve formě pár kil a faldíku navíc. Dokládá to i anketa běžeckého blogu Prostě běž!, které se zúčastnilo 2.300 čtenářů a podle jejich výsledků na dovolené ztloustne přes 48% Čechů.

Cvičte a hýbejte se se!

Zařaďte na dovolené do denního plánu každodenní pohyb. Pomalý běh po pláži, plavání, svižnou chůzi na louce, v lese, horách. Může to být i cvičení na pokoji. Pamatuj, že 30 minut denně stačí na udržení kondice.

Alkohol jen s mírou nebo vůbec!

„Pár půllitrů, lahvinka bílého, panáček nebo dva na dobré spaní – jsme přece na dovolené….“ Alkohol podporuje tloustnutí a to hodně. Alkohol je kalorická bomba bez živin, která navíc evokuje pocit, že bys mohl ještě něco sníst. Klidně si vychutnej dobré víno. Jednu, maximálně dvě skleničky. Dejte si v horku pivo ale jen jedno. Určitě se vyhněte tvrdému alkoholu a koktejlům, které mají vedle alkoholu ještě velkou dávku cukru.

Dopřejte si zeleninu!

V létě je k dispozici velký výběr čerstvé zeleniny. Snažte se toho využít. Když jíte, tak si místo hranolků vyberte zelené přílohy. Saláty doplněné o ryby a bílé maso (kuře, krůta) jsou ideální letní stravou.

Vyhněte se dortíkům!

Místo nich si dejte sladké čerstvé ovoce v jakémkoliv množství. Vyzkoušet můžete i zeleninové saláty, smoothie a freshe.

Zobejte, ale svoje!

Takové to „dám si chipsy, když je tady na ten stůl dali….“ je největší nebezpečí. Pamatujte, že tyto brambůrkové chuťovky mají 500 kalorií na 100 gramů. To znamená, že na vyběhání budeš potřebovat cca 40 min. Můžeš sebou jako zdravou náhradu nosit sušené ovoce či vybrané ořechy.

Vyvažujte!

Ruku na srdce. Všichni jíme více na dovolené, zejména pokud jsme mimo domov. Snažte se o jídle přemýšlet a kompenzovat. Pokud jsi přehnal oběd, udělejte si lehkou večeři s ovocem nebo jogurtem. Tvé tělo nepotřebuje více kalorií. Pokud byla večeře vydatnější než obvykle, snídejte méně než druhý den.

Napsat reakci

Please enter your comment!
Please enter your name here