Přivítejte sezónu horkých dní s osvěžujícími bezpeckovými melouny

0
63

Výtečné bezpeckové melouny byly vyšlechtěny před více než šedesáti lety chytrým křížením odrůd. Dnes si na nich pochutnává celý svět. A právě nyní nastává doba jejich dozrávání. Na slunných španělských plantážích nasály melouny Bouquet šťavnatou a plnou chuť, ale také vitamíny a minerály. A už brzy se ocitnou v českých obchodech a třeba i u vás doma.

Skvělá surovina na sorbety či nápoje

Melouny jsou symbolem léta a osvěžující svačinky uprostřed horkých dní. Bezpecková varianta dělá radost dětem i dospělým. Místo tvrdých jadérek totiž melouny obsahují jen nepatrné množství malých měkkých zrníček. Díky tomu se snadno jí, jsou vhodné k přípravě dalších pokrmů a lehce z nich vykouzlíte i vynikající nápoje, smoothie či výborní sorbety.

Meloun jako zdroj vitamínů a tekutin

Melouny nejsou zdaleka oblíbené jenom díky své sladké a svěží chuti. Příznivě ovlivňují zdraví pomocí vitamínu A, C, B6, draslíku a antioxidantu lykopenu. Naopak neobsahují žádné tuky ani cholesterol. Díky přirozeně vysokému obsahu vody pomáhají s dodržováním pitného režimu. Stačí je jednoduše nakrájet a vzít s sebou na cesty.

Napsat reakci

Please enter your comment!
Please enter your name here