Pět přírodních léků na stres

0
237
Foto: Pixabay/dungthuyvunguyen

Moderní doba jde ruku v ruce s hektickým tempem, spěchem a chaosem, proto vůbec není divu, že se naprostá většina světové populace potýká s nadmírou zažívaného stresu. 

Stres náhlý (akutní) sice výrazně psychicky ani fyzicky neškodí, ale stres dlouhodobý (chronický) ano a může vést k celé řadě zdravotních problémů, od únavy a migrén přes žaludeční a střevní nevolnosti až po závažné duševní poruchy. 

Naučili jsme se stresu rádoby vyhýbat, potlačovat ho a dělat, že se nás netýká. Ale jak s ním skutečně a hlavně účinně bojovat? Přinášíme přírodní TOP „pětku”, která zaručeně zmírní stres a výrazně posílí celkovou dlouhodobou odolnost vůči psychické zátěži.

ASHWAGANDHA

Během stresových situací omezuje ashwagandha samotnou tvorbu a uvolňování stresových hormonů (CRH, ACTH a kortizol) do krevního řečiště, takže nejenže snižuje množství vnímaného stresu, ale především zmírňuje problémy, které s sebou dlouhodobý stres běžně přináší.

Pomáhá tak například snižovat nadměrnou chuť k jídlu, nebo regulovat takzvané emoční zajídání stresu.

MACA 

Maca se podílí na udržení hormonální rovnováhy mezi osou hypothalamus-hypofýza-nadledvinky, a tím ovlivňuje i to, jak „vyrovnaně“ bude centrální nervový systém reagovat na stresory. Navíc obsahuje flavonoidy, o kterých je všeobecně známo, že zlepšují náladu a snižují příznaky úzkosti i deprese. 

MATCHA ČAJ 

Matcha čaj se pyšní vysokým obsahem aminokyselin, obzvláště L-theaninu, který pomáhá odbourávat stres tak, že stimuluje tělo ke zvýšené produkcí dopaminu a serotoninu – hormonů štěstí a radosti. Díky tomu lze každodenním pitím čaje Matcha snížit příznaky stresu a úzkostné myšlenky nahradit pocity klidu a harmonie. 

ASTAXANTHIN

Moderní věda potvrzuje souvislost mezi oxidačním stresem, mozkem, duševním zdravím a emocionální stabilitou, a to zejména pak zjištěním, že antioxidační působení má současně antidepresivní vliv. Právě proto může astaxanthin, jako nejsilnější přírodní antioxidant na světě, značně přispívat k celkové ochraně proti stresu. 

CBD A CBG Z KONOPÍ

Kanabidiol CBD a kanabigerol CBG zvyšují produkci hormonu serotoninu, který funguje jako přirozený stabilizátor nálady. Pomáhají tak zklidňovat nervovou soustavu a navozují pocity pohody, a to (na rozdíl od jiných chemických sloučenin z konopí) bez jakýchkoliv psychotropních účinků. 

Nezapomeňte, že jakýkoliv druh stresu se dá řešit, zmírnit a nakonec úspěšně odbourat. A příroda nám navíc přináší dary, se kterými lze dlouhodobé vyrovnanosti dosáhnout mnohem šetrněji a efektivněji než se syntetickými léky.

Zdroj: Goodle

Napsat reakci

Please enter your comment!
Please enter your name here