Pečujte o své tělo a dopřejte mu pravidelnou očistu

0
121

Naše tělo je neustále vystaveno jedovatým a škodlivým látkám, které se do něj dostávají. Ty mohou časem způsobit celou řadu zdravotních komplikací. Stále více odborníků se proto shoduje, že nejvhodnějším způsobem pro vyloučení těchto látek z organismu je detoxikace, díky které se nám vrátí původní síla a chuť do života.

Kdy a jak detoxikovat?

Větší detoxikace by se měla provádět vždy na jaře a na podzim. Jedná se totiž o období, kdy se naše tělo nejlépe zbavuje škodlivých toxinů. Takzvané odlehčovací dny bychom ale měli do našeho života zařadit během celého roku. Forem detoxikace existuje celá řada a každému jedinci vyhovuje jiná, vždy je dobré konzultovat ji s výživovým poradcem nebo lékařem. Základem je zvolit správný jídelníček, který by neměl obsahovat tučná jídla, ale naopak větší množství ovoce, zeleniny, přírodní šťávy, ryby a libové maso. Další nezbytnou složkou je pak dostatečný a pravidelný pohyb. Naopak zcela vyvarovat bychom se měli kouření a alkoholu.

V případě, že chcete detoxikaci vašeho těla podpořit, je vhodné do jídelníčku zařadit také kvalitní doplňky stravy. Látky obsažené v nich na sebe vážou škodlivé látky tzv. toxiny a pomáhají je z těla vylučovat.

Doplňky stravy, které celý proces podpoří

„Vhodnými doplňky stravy, které mohou detoxikaci organismu podpořit, jsou například přípravky obsahující chlorellu. Tato sladkovodní řasa je schopna na sebe vázat těžké kovy a další škodlivé látky, které jsou díky tomu následně z těla vyloučeny. V rámci detoxikační kúry je rovněž vhodné zařazení přípravků s probiotiky v kombinaci s prebiotiky. Probiotika (živé bakteriální kultury) zlepšují rovnováhu střevní mikroflóry, zatímco prebiotika slouží jako zdroj energie právě pro probiotické bakterie a podporují jejich růst a aktivitu ve střevě,“ říká nutriční odbornice Kamila Nowáková, a dodává: „Z dalších látek, které jsou vhodné pro detoxikaci těla je například silymarin – účinná látka byliny s názvem ostropestřec mariánský, který příznivě podporuje detoxikační procesy v játrech, velmi důležitý orgán pro detoxikaci organismu.“

Co mohou toxiny v našem těle způsobovat?

  • nedostatek energie
  • žaludeční potíže
  • zápach z úst
  • kožní onemocnění
  • bolesti hlavy
  • alergie
  • sexuální poruchy
  • psychické problémy
  • únavu, lenost

Co nám detoxikace přinese?

Očista těla, vyvážená strava a pravidelný pohyb nám pomohou cítit se lépe, plni energie a budeme dobře naladěni. Detoxikace se v prvé řadě doporučuje ženám před těhotenstvím, lidem před plánovaným operačním zákrokem a osobám bojujícím s nadváhou.

Napsat reakci

Please enter your comment!
Please enter your name here