Jakou kávu bychom měli v létě ochutnat?

0
2223
Foto: pexels.com

K létu jednoznačně patří ledové nápoje a osvěžující koktejly, takže milovníci kávy to mají v tomto období se svým klasicky horkým nápojem trochu těžší. Nemusí však zoufat, našli jsme skvělou alternativu jak pro ty, kteří mají rádi ledové nápoje, tak pro ty, kteří dávají přednost kávě. Doporučujeme vyzkoušet kávové koktejly, ve kterých je káva podávaná za studena a poznáte v nich úplně nové chutě oblíbeného nápoje, které možná nebyly za tepla ani znatelné. Terezka Balá, baristka doubleshotu, představí koktejly a poradí i recept na její oblíbený ledový kávový koktejl, který zvládnete i doma.

Ledové latté

Klasikou je ledové latté, které vám v létě připraví téměř všude. To správné by mělo ale obsahovat dvojité espresso, mléko a několik kostek ledu. Nic víc. Opravdu ledové plnotučné mléko dodává totiž nápoji přirozenou sladkost, takže žádné sirupy nebo cukry nejsou potřeba.

A pokud je na vás latté příliš mléčné, zkuste třeba affogato – espreesso přelité přes kopeček smetanové zmrzliny. Zmrzlina sladí a zjemňuje silné a husté espresso, prudce ho zchladí a udělá z něj lahůdku, kterou si dopřávají i ti, na které je klasické espresso příliš silné.

Ledová filtrovaná káva

Pokud ale hledáte, jaký nápoj si udělat na léto jednoduše doma a nemáte po ruce stroj na espresso, zkuste ledovou filtrovanou kávu. Terezka Balá radí, jak na to: „Připravte si doma šálek filtrované kávy vaším oblíbeným způsobem a nechte ji přirozeně vychladnout. Tím zachováte chuť kávy nejlépe a nemusíte se trápit s přeléváním přes led, které by ji akorát ředilo. Pak už si ji jen nalijte do sklenice s pár kostkami ledu a podávejte s citronem. Vážně. Vždyť káva je také ovoce a skvěle se doplňují!“

Exotický Mango shot

A když už jsme u ovocnosti kávy, tak zkuste, jak chutná třeba v kombinaci s exotickým mangem. Mango shot vám v létě připraví v kavárně Můj šálek kávy tak, že dvojité espresso mixují s mraženým mangovým pyré, trochou datlového sirupu a jablečným džusem. Ochutnejte a zjistíte, že káva je pro koktejly s ovocem jako stvořená.

Káva s banánem a kokosem

Další specialitou kavárny doubleshotu je Bulletproof shake, který spojuje kávu s banánem a kokosem. Základem je opět dvojité espresso, které se mixuje s kokosovým olejem, banánem, datlovým sirupem, mlékem a ledem. A nakonec je ještě posyspané kokosem. Je to pití? Je to dezert? Je to bomba!

Napsat reakci

Please enter your comment!
Please enter your name here