Chybí vám inspirace na víkendové vaření? Zkuste tyto recepty

0
724
Foto: Pixabay/cattalin

Blíží se víkend a vy nevíte, co zase vařit? Každý hospodyňka vám potvrdí, že právě inspirace je to, co obvykle velmi rychle dochází, a dopadá to tak, že se pořád dokola opakují ta samá osvědčená jídla. A i když jsou chutná, je to prostě nuda. Co takhle zkusit tento víkend trochu zaexperimentovat a uvařit pár nových receptů?

Zkuste polévku ze sezónní zeleniny

Přes léto dozrává spousta zeleniny, která se pak v obchodech prodává za velmi nízké ceny. Aktuálně se může jednat třeba o cukety, které rostou vždy v hojném počtu. Zahrádkáři často ani nevědí, co s nimi. Vy je zkuste o víkendu využít na přípravu chutné brokolicovo-cuketové polévky a jistě nebudete litovat.

Hlavní chod s domácími hranolky

Také si v restauraci rádi dopřejete chutné hranolky nebo krokety, ale na domácí vaření vám to připadá moc složité? Dejte šanci receptu na belgické hranolky, který zvládne každý. Hodí se skvěle k různým druhům mas a zaručeně si na nich pochutnáte. Nezapomeňte na to, že belgické hranolky vždy nejlépe chutnají s nějakou svěží omáčkou. Ideální je klasická tatarská omáčka, ale zvážit můžete i domácí přípravu bylinkového nebo česnekového dipu.

Jaký bude dezert?

O víkendu nesmí na stole chybět ke kávě také dezert. Máte chuť na něco sladkého, ale stále šťavnatého a svěžího? Tato banánová bábovka všechny tyto požadavky splňuje. Je velmi vláčná a můžete využít i staré banány, které byste už samotné jíst nechtěli. Naopak – přezrálé banány jsou na takové pečení vůbec nejlepší. Výhodou navíc je, že všechny suroviny stačí v podstatě smíchat, nalít do formy a dát do trouby. O nic dalšího se není třeba starat a jistě vám zbude čas si i vyluštit vaši oblíbenou křížovku. A pokud si nebudete vědět rady s hesly, pomůže křížovkářský slovník, který vám jednoduše poradí. Víkend tak bude bez stresu, ale užijete si příjemně strávené chvíle u dobrého jídla.

Napsat reakci

Please enter your comment!
Please enter your name here