Změňte jídelníček díky skvělým kuchařkám

0
88

V lednu mnoho z nás mění jídelníček. Kde však máme brát novou inspiraci? Vyzkoušejte zajímavé kuchařky zaměřené na zdravé avšak chutné jídlo a nápoje. 

Pravé a lahodné jídlo

prave a lahodne jidl.280299474.1532683668

Žijeme ve světě, který je plný nejrůznějších diet a poruch příjmu potravy. Skutečně si nejsme schopni najít čas, abychom si jídlo opravdu vychutnali? A vychutnali si ho v průmyslově nezpracované zdravé podobě, která nám dodá pořádnou dávku energie a elánu?

To, že v současné době děláme něco špatně, ukazují i zvyšující se počty diabetiků a lidí s podrážděným zažívacím ústrojím. Také velmi časté potravinové alergie a nesnášenlivosti mluví jasnou řečí.

Myšlenka, že by nám měly pomoct diety se sníženým obsahem tuku nebo nízkotučné potraviny, už není zcela aktuální. Ve skutečnosti právě tyto potraviny jsou často zpracovávány potravinářským průmyslem. Aby se totiž zachovala chuť a prodloužila jejich expirační doba, jsou plné cukrů, zahušťovadel a stabilizátorů.

V této knize vám výživová poradkyně, autorka receptů a maminka Chrissy Freer ukáže, jak rychle a snadno připravit pokrmy z pravých potravin. Tyto lahodné recepty určitě rádi připravíte pro vaši rodinu i pro přátelé. Zamilujte se do pravých potravin!

Džusy a smoothies nabité vitamíny

41108010.280299474.1486113921 1

Chcete-li zhubnout, mít dostatek energie, posílit imunitu a vypadat skvěle, je kniha Džusy a smoothies nabité vitamíny“ od známé výživové poradkyně Christine Bailey pro vás to pravé.

Jde o úžasnou sbírku lahodných nápojů, které poskytují organismu dostatek výživy a zlepšují jeho regeneraci. V uvedených receptech se používá celá řada zdraví prospěšných přísad překypujících živinami. Patří sem například superpotravinové prášky, mořská zelenina, bylinky, čaje, doplňky a zdravé i posilující tinktury.

Referenční část popisuje, jak vybrané superpotraviny příznivě působí na lidské zdraví. Přehledný seznam pak umožňuje rychle najít jeden z 115 vynikajících receptů, které pomáhají zhubnout, očistit trávicí soustavu, zvýšit hladinu energie, tlumit záněty, zlepšit mozkovou činnost, posílit imunitní systém a v neposlední řadě také prospívají vzhledu. Najdete zde i dvoudenní detoxikační bleskovku nabitou vitamíny, která vám ukáže, jak začít, abyste vypadali a cítili se skvěle.

Obědy do krabičky

41177187.280299474.1504694356

Dejte sbohem nudným kupovaným sendvičům a objevte kouzlo obědů z krabičky. Dospělí i děti si zamilují tyto nápadité obědy připravené doma a vytvořené ze zdravějších, chutnějších a levnějších surovin.

Oběd může být největším vrcholem i zklamáním celého dne. Kupované jídlo konzumované ve spěchu je často nezdravé, nevýrazné a ještě k tomu drahé. Avšak stále více lidí dbá na to, jaké potraviny konzumuje. Výživné a chutné nemusí být jen večeře, ale i obědy v práci nebo ve škole. Krabička naplněná zdravým a chutným jídlem mnohého jistě potěší daleko víc, než hamburger, sendvič či párek v rohlíku. Tato kuchařka vás naučí připravit tak chutný oběd, že vám všichni kolegové v práci budou závidět.

Kniha je rozdělená na kapitoly:

  • Sendviče – zkuste třeba asijskou bagetu nebo mexické burrito
  • Saláty – teplé i studené saláty pro každý den
  • Polévky – třeba zázvorová nebo kokosová
  • Hlavní jídla – třeba gulášek nebo vietnamské pho
  • Svačinky – suši nebo třeba chřestové frittatas a závitky
  • Něco sladkého – muffiny či lívance

Napsat reakci

Please enter your comment!
Please enter your name here