Světový den diabetu se opět blíží

0
147

Tentokrát jeho motto zní „Rodina a diabetes“. Nebezpečí diabetu nespočívá pouze v onemocnění samotném, tedy v hodnotě cukru v krvi. Diabetes je významným rizikovým faktorem dalších zdravotních komplikací, které mohou významně snižovat kvalitu života, a dokonce vést k předčasnému úmrtí. Mezi jeho pozdní (chronické) komplikace patří nejčastěji postižení očí, ledvin či nervových vláken (zhoršení funkce trávicího ústrojí, neuropatie nohou). Život lidí s diabetem je pak přímo ohrožen vyšším rizikem infarktu a mrtvice.

Rodina a diabetes

Přijďte si 14.11. od 10 do 17 hodin na Karlovo náměstí v Praze ke vchodu do metra pro více informací nebo s námi vyrazte na 15. ročník Pochodu proti diabetu, který startuje ve 13 hodin ze stejného místa.

Cílem Světového dne diabetu je získat větší pozornost pacientů (a jejich rodin), informovat je o rizicích nemoci a možnostech léčby a motivovat je k dodržování zdravého životního stylu.

Největší riziko, které diabetikům hrozí a na které umírají 2/3 z nich, jsou srdečně-cévní onemocnění (infarkt, mrtvice). Všichni mohou své srdce chránit zdravým jídelníčkem, dostatkem pohybu, snížením stresu a nekouřením. Diabetikům může pomoci moderní léčba založená na GLP-1 agonistech. Tipy, jak chránit srdce, diabetici najdou na www.nebudkarDIAk.cz a na Facebooku Nebuď kardiak.

Napsat reakci

Please enter your comment!
Please enter your name here