Světové chutě v pojízdných kuchyních přijedou i letos do Hradce Králové

0
142
Food Truck Fest

Festivaly jídla jsou stále více a více oblíbené. Jinak tomu není ani v Hradci Králové, kde se letos uskuteční již druhý ročník Food Truck Fest – největší přehlídky pojízdných kuchyní v celé České republice. 12. 9. dorazí na hradecké Smetanovo nábřeží 35 Food Trucků, ze kterých budete moci ochutnat jídla a pití z celého světa.

Food Trucky v ČR

Food Trucky neboli různé druhy dopravních prostředků přetvořených na pojízdné kuchyně už dávno nejsou jen doménou zahraničí. Česká Food Trucková scéna za poslední roky opravdu narostla, což jen dokazuje oblíbenost této formy stravování. Najdeme zde klasické dodávky, historické vozy, koňské přepravníky i různé přívěsy a návěsy. Z nich se potom podávají speciality české, italské, americké, španělské, mexické či asijské kuchyně, a dokonce i vegetariánské a veganské varianty.  

Důraz také na hygienu

Trojice nadšenců, kteří se rozhodli Food Truck Fest uspořádat na vlastní pěst a akci připravují ve svém volném čase, si zakládá hlavně na tom, aby byl festival skutečně pro lidi. „Chceme, aby měl každý návštěvník co možná největší komfort a festival jídla byl opravdovou oslavou gastronomie,“ říká jeden z organizátorů Milan Málek. „Máme připraveno nebývalé množství míst k sezení, aby si každý mohl v klidu vychutnat zakoupené jídlo a pití. K dispozici budou mobilní umyvadla, aby si lidé mohli umýt ruce a cítili se příjemně. Dbáme na čistotu festivalu, a proto máme dostatečné množství odpadkových košů, které pravidelně vynášíme. Letos jsme s naším partnerem, zdravotní pojišťovnou OZP, na místě připravili osvětu v oblasti péče o zdraví a první pomoci,“ dodává Málek. 

V centru Hradce Králové

Akce jde návštěvníkům naproti nejen v přístupu pořadatelů, ale i doslova. Uskuteční se totiž v samém centru Hradce Králové na Smetanově nábřeží a nám. 5. května. Festival jídla nabízí vyžití pro všechny věkové kategorie a každý si přijde na své. Navíc je vstupné pro všechny zdarma, a tak nezbývá než dodat, abyste si vyhradili ve svém kalendáři sobotu 12. 9. od 10 hodin, v šatníku zvolili něco volnějšího v pase a můžete vyrazit s rodinou a přáteli na unikátní festival jídla Food Truck Fest. 

Napsat reakci

Please enter your comment!
Please enter your name here