Rajčata z českých farem chutnají a voní jako ze zahrádky

0
443

Rajčata z českých farem sdružených pod značkou ČERSTVĚ UTRŽENO chutnají a voní jako ze zahrádky.

Voňavá a sladká rajčata

Strabena z farmy Mutěnice, Nelinka z farmy Velké Němčice, Hranáček z farmy Smržice… sladká rajčata, která voní a chutnají přesně tak, jak mají a jak slibuje název Čerstvě utrženo na obalu. Během dubna nabídku obohatí ještě odrůdy Medunka a Karkulka. Kam se pro ně  vydat? Nemusíte daleko. Kvalitní česká zelenina a ovoce z družstva pěstitelů, sdružených pod hlavičkou Čerstvě utrženo,  je k dostání v sítích Makro, Globus, Kaufland, Tesco, Albert a v online obchodech Košík.cz a Rohlík.cz.

Rajčata jsou velmi žádanou potravinou

Rajčata jsou celoročním a nejrozšířenějším produktem farmářského družstva Čerstvě utrženo. Každá z farem se specializuje na konkrétní, jedinečnou odrůdu, pěstovanou poctivě, šetrně k přírodě i lidem a bez zbytečné chemie. Rajčata jsou sbírána v optimální fázi zralosti, takže nedozrávají  v autech a v ochranných atmosférách a na váš stůl necestují tisíce kilometrů. „Například v Mutěnicích, kde pěstujeme rajčata Strabena, dnes probíhá i samotné balení do našich obalů, takže jsme schopni zákazníkovi rajčata dodávat již druhý den po sběru, v některých případech dokonce i v ten samý den,“ říká Adam Havlíček, předseda představenstva.

Důraz na kvalitu i hygienu

V Čerstvě utrženo je velký důraz kladen také na nejvyšší hygienické standardy – jak při česání, tak při balení rajčat. A to nejen nyní, v době přísných protiepidemických opatření. „Už nějakou dobu se postupně snažíme minimalizovat množství lidí zapojených do procesu balení a především maximum možného balit přímo na farmách. Současná situace jen celý proces urychlila,“ potvrzuje Adam Havlíček a přidává ještě další dobrou zprávu:  „Co se týče sezony rajčat, očekáváme velice dobrý rok, a to i díky počasí se spoustou slunečných dnů. Pěti odrůdami – Nelinka, Strabena, Hranáček, Medunka a Karkulka – pokryjeme celý sortiment od malých snackových rajčat až po salátové rajče, které je ideální například pro letní Caprese.“ Pak už stačí jen vybrat rajčata, která vám zachutnají nejvíce, nebo se hodí do oblíbeného receptu. Všechna jsou čerstvá, jako byste si je před chvílí sami utrhli z keříku na zahrádce.

Napsat reakci

Please enter your comment!
Please enter your name here