Které restaurace fungují i v období Coronaviru? Připravuje se internetový vyhledávač podniků nabízejících jídlo přes ulici

0
227

Společnost Edenred podpoří restaurace, které ani v nelehké situaci nepřerušily svojí činnost, nadále vaří obědy a nabízejí je formou prodeje z okna přímo na ulici. Z bezmála 20 tisíc partnerských restaurací jich nyní eviduje v provozu zhruba 600. Každé z nich nyní pošle zdarma 5 roušek z certifikovaných materiálů pro personál. Zároveň Edenred urychleně spustí speciální webový vyhledavač, který  do fungujících restaurací nasměruje zákazníky.

„Rozhodli jsme se pro komplexní a cílenou pomoc těm restauracím, které nepřerušily provoz a i v nelehkých podmínkách se snaží fungovat nabídkou jídel k odnosu. Jednak se k nim pokusíme přivést prostřednictvím webového vyhledávače zákazníky a zároveň jim zdarma dodáme ochranné pomůcky, aby jejich personál mohl minimalizovat zdravotní rizika,“ uvádí generální ředitel společnosti Edenred Nicolas Eich. 

Kdo stále funguje?

Jsou vytipovány provozovny, které i po zákazu podávání jídel a nápojů v samotných restauračních provozech nadále fungují a jídla nabízejí na dálku. „Prošli jsme všechny transakce za první tři pracovní dny od uzavření restaurací a získali tak spojení na šest stovek provozoven které nadále přijímají platby. Těmto restauracím zašleme zdarma pět roušek z certifikovaných materiálů, které získáme od společnosti Snaha,“ uvádí Nicolas Eich. 

Snaha je společností, která se zaměřuje na výrobu specializovaných ochranných pracovních prostředků. Vyrábí je v šicí dílně a kromě textilních části na ně používá ocelové komponenty z Asie. Tamní dodavatelé je ale v důsledku koronavirové krize přestali dodávat a Snaha tak v únoru zastavila výrobu.

Provoz pouze v roušce

Nyní rychle zareagovala na situaci po rozšíření koronaviru do Česka a začne nově vyrábět zdravotnické roušky ze speciální bavlny. Každý den firma plánuje vyrobit cca 1500 nových roušek. Používat na ně bude certifikovaný materiál – bavlnu se antibankteriální úpravou vláken a s ionty stříbra. „Sehnali jsme v tuzemsku materiál na výrobu cca 200 tisíc těchto roušek. Jsou určeny k opakovanému použití, pokud se perou při teplotě 95 stupňů a sterilizují, pak je možné je použít až stokrát,“ uvádí Radim Dvořák.

„Roušky budeme balit do hygienických obalů po pěti kusech, abychom měli jedno balení na provozovnu. Předáme je osobně společnosti Edenred a ta je zašle provozovnám poštou,“ uvedl  Dvořák. 

Kam k okýnku pro jídlo zajít?

Edenred chce zároveň fungujícím restauracím přivést zákazníky. Společnost na svém webu www.edenred.cz provozuje webový vyhledavač restaurací. Jeho součástí je 20 tisíc tuzemských restaurací, což reprezentuje bezmála 90 % všech tuzemských stravovacích zařízení. Nyní nově do vyhledavače bude přidána možnost vybrat provozovnu prostřednictvím tlačítka „prodej z okna“. Lidé tak budou moci jednoduše vyhledat fungující restauraci s výdejem jídla a navigace je nasměruje k vytčenému cíli. „Pro fungující restaurace je nyní důležité udržet si tržby, aby dokázaly pokrýt náklady na služby, které nyní v nelehké situaci nabízejí. Vyhledávač by mohl pomoci přivést restauracím v těchto dnech  nové hosty, doufáme, že jim takto pomůžeme,“ konstatoval Eich.

Napsat reakci

Please enter your comment!
Please enter your name here