Gurmánský tip z Plzeňského Prazdroje: Grilování na Formance v sobotu 15. a 29. srpna

0
148
Foto: Plzeňský Prazdroj

Zpestřete si léto v pivovaru sobotním grilováním na Formance. Do nově zrekonstruované Formanky nad nádvořím pivovaru vás v sobotu 15. a 29. srpna zveme na grilování pro opravdové gurmány! Těšit se můžete na menu, ze kterého si vybere každý – hovězí hamburger s BBQ, grilovaná sous-vide vepřová krkovice, bavorské klobásy, marinovaná kuřecí křidélka nebo grilovaný camembert. Navíc se během odpoledne  a večera bude konat škola čepování piva, kdy se sami postavíte za výčep a vyzkoušíte si načepovat ty nejlepší kousky pod dohledem samotného mistra výčepního.

Historie Formanky

Budova Formanky vznikla na přelomu 19. a 20. století jako letní pavilon pro rozšíření reprezentačních prostor pivovaru. Díky jejím hrázděným konstrukcím připomíná oblíbené lázeňské pavilony. Během rekonstrukce došlo k opravě vnějšího pláště budovy i základových dřevěných pasů, na kterých stojí. „Hlavní viditelnou změnou byla oprava nosné konstrukce a fasády. Původní ráz a řešení stavby byly zachovány včetně opravovaných omítek, kde byl respektován původní vzhled. Nosné konstrukce po opravě zachovaly stávající profilaci a ozdobné řezbářské prvky – architektonické články objektu. Střecha zůstala původní, došlo pouze k vyspravení defektů,“ říká k rekonstrukci Petr Tůma z oddělení turismu Plzeňského Prazdroje.

Letní grilování

Grilování na Formance je oblíbenou akcí, která se toto léto koná již po třetí. Pohodovou atmosféru si budou moci návštěvníci vychutnat i ve stylovém posezení s pivní tematikou na paloučku u Formanky. Vstupné na akci je zdarma a grilované dobroty i pivo dle aktuálního ceníku.

Napsat reakci

Please enter your comment!
Please enter your name here