Foodparade 2019 – ochutnejte menu z více než desítek restaurací a naučte ho i vařit

0
301

31. srpna a 1. září proběhne v prostorách Trojského zámku už devátý ročník rodinného food festivalu Foodparade. Letos návštěvníci budou moci ochutnat menu od více než 40 restaurací a značek, vyzkoušet si food styling a focení jídla nebo třeba ochutnat absolutní novinku – jedlé balónky. Vůbec poprvé vybrané restaurace odhalí recepty na některá nabízená jídla a přímo na místě v cooking zóně se je s jejich kuchaři můžete naučit vařit. Hlavní cíl Foodparade ale zůstává stejný: vypnout a užít si pohodu v krásném prostředí, s dobrým jídlem a přáteli či rodinou.

„Během každého ročníku se snažíme přinášet něco nového, a to nejen z kulinářského světa. Naším cílem je, aby každý návštěvník Foodparade festivalu našel jídlo, pití i zábavu podle svého gusta. Natrefil na něco nového, vyzkoušel něco co má rád a na chvíli se zastavil a příjemně strávil chvíle se svou rodinou nebo přáteli,” představuje hlavní myšlenku Foodparade Marcel Vargaeštok, zakladatel školy vaření Chefparade, která festival pořádá.

Kdo na festivalu uvaří své menu?

Přehled podniků, od kterých budou návštěvníci moci ochutnat speciální festivalové menu, se bude během srpna postupně odtajňovat na www.foodparade.cz/co-ochutnate. Letošní novinkou navíc je, že desítka z nich odtajní recept na jedno ze svých festivalových jídel a návštěvníci si ho budou moci uvařit společně s kuchařem z dané restaurace v cooking zóně festivalu. Takhle se budou moci učit například od kuchařů z Mama Shelter nebo ze Sasazu.

Zábava pro malé i velké

Zábavu si tu užijí ale i děti díky Hamley’s a Mattel, kteří pro děti připravili autobus Hamley’s plný překvapení, kreativní zónu, outdoor aktivity, focení, modelaci vlásků, stánek s Hotwheels, s Barbie a další. Na všechny pak čeká pohodový den, který stráví v klidném „piknikovém” prostředí krásných zahrad Trojského zámku.

Jak na vstupenky?

Kompletní program se bude postupně objevovat na www.foodparade.cz během srpna. Vstupenky jsou v předprodeji za zvýhodněnou cenu v síti GoOut (150 kč/1 den, 200 Kč/2 dny) a také na místě (200 Kč/1 den, 250 Kč/2 dny). Díky spolupráci s pražskou Botanickou zahradou a Prague Boats můžete také moci koupit zvýhodněný balíček vstupného na Foodparade a do botanické zároveň či plavbu lodí na i z Foodparade.

Pojďte s námi soutěžit?

Kolik přibližně restaurací a značek se představí na letošním Foodparade?

a) 10-15

b) 20-25

c) více než 40

Pro tři z vás máme připravené dvě vstupenky. Správnou odpověď posílejte do 24. srpna 2019 na [email protected] s heslem TROJA. Výherce bude kontaktován e-mailem.

Napsat reakci

Please enter your comment!
Please enter your name here